Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2023
  • 7 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 2703

Pieniądze od rządu na renowację kościoła św. Ducha

W piątek 14 lipca przedstawiono wyniki Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Dofinansowanie uzyskała parafia św. Ducha w Tychach.

Kościół pw. Ducha Św. w Tychach
Kościół pw. Ducha Św. w Tychach · fot. Wojciech Radwański / Muzeum Miejskie w Tychach


Pieniądze zostały przyznane na renowację zabytkowego poddasza świątyni. Wysokość dotacji to 3 mln 430 tys. złotych.

Loading...


Szczegóły programuRządowy Program Odbudowy Zabytków wesprze samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych przyczyniając się tym samym do poprawy ich stanu i uchroni przed degradacją i niszczeniem.

Program dopuszcza finansowanie obiektów posiadających wpis do ewidencji lub rejestru zabytków i będących w posiadaniu jednostki samorządu terytorialnego lub jednostki organizacyjnej podległej jednostce samorządu terytorialnego.

Konferencja prasowa premiera i ministra kultury - 14.07.2023
Konferencja prasowa premiera i ministra kultury - 14.07.2023 · fot. Kancelaria premiera


Program kierowany jest bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami. Dofinansowanie będzie przyznawane na realizację zadań inwestycyjnych związanych z ochroną zabytków i opieką nad zabytkami. Może być przeznaczone na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego albo na udzielenie dotacji samorządowej na takie prace.

Dofinansowanie z Programu może wynieść maksymalnie 98% wartości inwestycji, a minimalny wkład własny - 2%.

dotacja, św. ducha

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.