tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2017
  • 16 czerwca 2017

[WIDEO, ZDJĘCIA] Testujemy tyskie rowery - prawie 3 tys. wypożyczeń!

Półtorej miesiąca temu uruchomiona została miejska wypożyczalnia rowerów w Tychach. Od 1 maja z czterech stacji rowery wypożyczano 2861 razy. My również przetestowaliśmy działanie Tyskiego Roweru Miejskiego. Zachęcamy do obejrzenia naszego krótkiego materiału wideo.

ReklamaNajczęściej rowery wypożyczane są ze stacji Paprocany i Plac Baczyńskiego. W okresie od 1 maja średni czas przejazdu w naszym mieście wyniósł 00:56:50 minut.

Przypominamy, że 1 maja do dyspozycji użytkowników oddano 40 rowerów na 4 stacjach. Zostały one rozmieszczone: przy dworcu PKP, przy Stadionie Zimowym, na Placu Baczyńskiego oraz przy pętli trolejbusowej w Paprocanach.

Tyski Rower Miejski przy dworcu PKP - 31.05.2017 · fot. BM / tychy.info


Każda stacja wyposażona jest w dziesięć rowerów i dwanaście miejsc postojowych. Umożliwia to pozostawienie roweru nawet w przypadku, gdyby wszystkie stały w danym punkcie. W sytuacji, kiedy wszystkie miejsca będą zajęte, użytkownik korzystając z dodatkowego zabezpieczenia może przypiąć rower do trwałych elementów stacji.

Aby skorzystać z systemu roweru miejskiego w Tychach w pierwszej kolejności wymagana jest rejestracja na stronie internetowej http://www.tyskirower.pl oraz dokonanie opłaty inicjalnej w wysokości minimum 10 zł. Po jej zaksięgowaniu będzie można już wypożyczać rowery. Konto użytkownika umożliwia wypożyczanie rowerów tylko wtedy, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 zł. W przypadku ewentualnego zamknięcia konta, opłata inicjalna podlega zwrotowi, jeśli wcześniej nie została wykorzystana na przejazdy. Jednorazowa rejestracja umożliwia korzystanie z systemów Nextbike na całym świecie, w tym w 26 lokalizacjach w Polsce, m.in. w Pszczynie, Katowicach, Gliwicach, Opolu, Wrocławiu i Warszawie.

Tyski Rower Miejski na Placu Baczyńskiego - 31.05.2017 · fot. BM / tychy.info


Nextbike Polska przygotował specjalną aplikację na urządzenia mobilne, która umożliwia wypożyczenie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Użytkownicy nieposiadający smartfonów mogą skorzystać z dotykowych terminali znajdujących się na każdej stacji. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wybranego roweru.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.