Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2023
  • 13 lipca 2023
  • wyświetleń: 1854

[ZDJĘCIA] Policjanci rozmawiali z działkowcami o bezpieczeństwie

Policjanci z tyskiej komendy spotkali się działkowcami. Głównym celem przeprowadzonej debaty było zapoznanie się z opiniami i oczekiwaniami lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Mundurowi przedstawili także zalety aplikacji ułatwiających kontakt z mundurowymi - „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Mojej Komendy”, dzięki którym w łatwy sposób można nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym.

Policjanci rozmawiali z działkowcami o bezpieczeństwie na ROD Społem - 10.07.2023 · fot. KMP Tychy


W poniedziałek 10 lipca na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Społem” przy ulicy Malinowej w Tychach, policjanci spotkali się z działkowcami. Mówili o zabezpieczeniu mienia i informowali, jak uchronić swoją własność przed złodziejami. Uczulali także na ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Policjanci propagowali bezpieczne zachowania i zapoznali uczestników z mechanizmami działania przestępców, omawiając metody działania oszustów: m.in. „na policjanta”, „na wnuczka” i „na wypadek”. Wskazali, co robić kiedy na numer stacjonarny dzwoni oszust podający się za członka rodziny i gdzie sprawdzić przedstawioną historię. Przypomnieli również, że trzeba zachować ostrożność, kiedy do drzwi puka osoba podająca się za pracownika urzędu.

Uczestnicy debaty dowiedzieli się także o zaletach aplikacji „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Mojej Komendy”, za pomocą których w łatwy sposób można nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym oraz zasygnalizować przypadki łamania prawa w konkretnym miejscu w mieście.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, a więc uczestnicy, wspólnie z policjantami, szukali dobrych rozwiązań w trosce o bezpieczeństwo, nie tylko podczas przebywania na działkach. Ważne było zbudowanie świadomości wśród zebranych, że sami mają bardzo duży wpływ na to, czy w ich najbliższym otoczeniu jest bezpiecznie.

- Dziękujemy za pomoc w organizacji debaty panu Kazimierzowi Heznerowi - prezesowi Rodzinnych Ogródków Działkowych „Społem” przy ulicy Malinowej w Tychach - mówią mundurowi.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.