Wiadomości

  • 12 czerwca 2017
  • 30 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3120

Gemini Holding i Urząd Miasta wspierają lokalnych przedsiębiorców

Pod patronatem Urzędu Miasta Tychy odbyła się już druga edycja warsztatów dla lokalnych przedsiębiorców. Spotkania poruszające tematykę działalności w systemie franczyzowym i współpracy z centrum handlowym zorganizowała spółka Gemini Holding, deweloper budowanej galerii Gemini Park Tychy.

warsztaty dla przedsiębiorców
Warsztaty dla przedsiębiorców · fot. Gemini Park Tychy


- W dwóch edycjach spotkań wzięło udział aż 80 uczestników. Wśród nich były zarówno osoby z wieloletnim stażem w handlu, jak i ci, którzy dopiero planują założenie własnego biznesu. Wysoka frekwencja pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie wśród lokalnych biznesmenów na know-how, który przekazujemy podczas warsztatów, a z drugiej strony obrazuje ich przedsiębiorczość - komentuje Anna Malcharek, Dyrektor Zarządzająca Gemini Holding.

- Tychy wspierają firmy działające na terenie miasta. Przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić własny biznes w Tychach, mogą liczyć na fachowe wsparcie oraz pomoc w załatwianiu niezbędnych formalności. Dzięki odpowiedniemu podejściu sprzyjającemu rozwojowi biznesu i budowaniu wzajemnych relacji dziś mamy raczej problem z brakiem wolnych rąk do pracy w mieście niż z bezrobociem, które jest jednym z najniższych w kraju - mówi Andrzej Dziuba, Prezydent Miasta Tychy.

Celem warsztatów było wsparcie lokalnego biznesu poprzez zapoznanie przyszłych przedsiębiorców z zagadnieniami m.in. związanymi z podjęciem działalności biznesowej w systemie franczyzowym, czemu poświęcono aż cały blok tematyczny. Eksperci poruszyli tematy takie jak m.in. rynek franczyzy w Polsce, korzyści płynące z tej formy współpracy, prawa i obowiązki franczyzobiorcy. Wyjaśnili, na co zwrócić uwagę przy wyborze franczyzodawcy i jakie marki są mile widziane w centrach handlowych. Inne poruszone podczas warsztatów kwestie to zakres umowy najmu, wymagania techniczne dotyczące lokalu i koszty z tym związane. Każdy z obecnych miał okazję porozmawiać z prowadzącymi spotkanie.

- Doświadczeni na rynku handlu przedsiębiorcy wiedzą, że powodzenie w biznesie gwarantują przede wszystkim lokalizacja oraz pomysł na biznes. Ryzyko niepowodzenia zawsze istnieje - może minimalizować je m.in. franczyza, czyli współpraca na licencji z marką, która gwarantuje wypróbowany, rentowny koncept biznesu, dużą liczbę klientów przywiązanych do marki, know-how dotyczący działalności oraz wsparcie w trakcie jej prowadzenia. Właśnie dlatego jednym z paneli warsztatów, które zorganizowaliśmy w Tychach wspólnie z Urzędem Miasta, był franchising jako sprawdzony model biznesowy - wyjaśnia Anna Malcharek.

- Wielu przedsiębiorców obawia się ryzyka związanego z podjęciem własnej działalności. Franczyza je obniża, dlatego jest tak atrakcyjną formą prowadzenia biznesu. Na przestrzeni dekady liczba placówek franczyzowych w kraju wzrosła ponad trzykrotnie - z 20 tys. do 71 tys., co pokazuje, że rynek franczyzy w Polsce stale się rozwija, a dostępne systemy cieszą się coraz większą popularnością - przekonuje Daniel Wilk, Project Manager w Centrum Handlowym Gemini Park Tychy, ekspert prowadzący warsztaty.

Gemini Holding szuka przedsiębiorców z regionu śląskiego do prowadzenia biznesu w Gemini Park Tychy - nowoczesnym, wielkopowierzchniowy centrum handlowym, liczącym około 36 tys. mkw. powierzchni najmu. Atutem inwestycji jest lokalizacja w miejscu funkcjonującym jako przestrzeń handlu - w pobliżu działa już Tesco, OBI i Saturn. Wśród marek skłonnych do udzielenia licencji w systemie franczyzowym na podjęcie działalności w tyskiej galerii są m.in. Organique, Esotique, Recman, Medicine, Bialcon, Yups, Cipo&Baxx, Blue Shadow.

- Centrum handlowe to nie tylko miejsce dla dużych i znanych marek międzynarodowych. Mile widziani są także przedstawiciele lokalnych biznesów, którzy świetnie znają Tychy, mieszkańców miasta oraz ich potrzeby. Dział najmu doradzi wybór lokalu w centrum handlowym w sąsiedztwie takich sklepów, które zapewnią najemcy stały dopływ klientów - mówi Tomasz Misztalewski, Dyrektor Centrum Handlowego Gemini Park Tychy.

Umowy najmu w Gemini Park Tychy podpisały już liczne popularne marki takie jak m.in. Piotr i Paweł, H&M, CCC, Deichmann, Smyk, RTV Euro AGD, Martes Sport, 4F, Jysk, Empik, Vistula, Wólczanka, Lavard, Briju, Świat Książki, Kolporter, Swiss, Time Trend, Rossmann, KiK, Q&Q. Ofertę gastronomiczną centrum stworzy m.in. restauracja Olimp, Companeros, Cafe de Grano, Lodomania czy Kebab by Olimp. Sektor usługowy będą reprezentować m.in. biura podróży Rainbow Tours, TUI, Itaka, Wezyr Holidays, Myjnia Samochodowa, Orange, E-Smoking World, Pralnia Wicher i wiele innych. Ofertę galerii poszerzą najemcy z branży rozrywkowej, jak np. popularna sieć klubów fitness Fabryka Formy.

BM / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj