Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2023
  • 3 lipca 2023
  • wyświetleń: 3000

Mężczyzna potrzebował pilnej pomocy. LPR zabrało go do szpitala

W piątek, 30 czerwca około godziny 16:15 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Cienistej znajduje się mężczyzna (ok. 30 lat), który może potrzebować pilnej pomocy. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy strażaków JRG Tychy, patrol policji oraz ZRM.

Otwarcie mieszkania na ul. Cienistej - 30.06.2023 · fot. Artur


Po dotarciu na miejsce strażacy z kosza drabiny mechanicznej weszli do mieszkania przez okno. W lokalu znaleźli mężczyznę z urazem głowy. Ratownicy medyczni podjęli decyzję o konieczności wezwania na miejsce załogi latającej karetki LPR - Ratownik 4. Pilot wylądował na terenie pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 17, skąd lekarz oraz ratownik zostali przetransportowani na miejsce zdarzenia.

Około godziny 17:45 poszkodowany na pokładzie naziemnego ZRM został przywieziony do śmigłowca. Następnie drogą lotniczą mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Katowicach Ochojcu. O godzinie 18 działania na miejscu zostały zakończone.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.