Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2023
  • 4 lipca 2023
  • wyświetleń: 2283

Wyłączyli miejsca parkingowe przy targowisku. Jaki jest powód?

Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości wystosowali interpelację do prezydenta Andrzeja Dziuby dotyczącą ograniczenia liczby miejsc parkingowych na terenie targowiska miejskiego przy al. Piłsudskiego. Przedstawiamy wyjaśnienie prezes spółki Śródmieście, która administruje Tyskimi Halami Targowymi.

Ograniczenie liczby miejsc parkingowych na terenie targowiska miejskiego przy al. Piłsudskiego · fot. Klub Radnych PiS


Ograniczenie liczby miejsc parkingowych- W związku z otrzymanymi sygnałami od mieszkańców, zwracamy się z prośbą o podanie przyczyny ograniczenia liczby miejsc parkingowych na terenie targowiska miejskiego przy al. Piłsudskiego - pisze Andrzej Kściuczyk w imieniu radnych Klubu PiS.

Jak podkreśla, chodnik (przejście) jest o szerokości minimum 3 metrów, co zdecydowanie nie ogranicza w żadnym wypadku ruchu dla pieszych, a po jego bokach doszło do wyeliminowania miejsc parkingowych.

- Administrator zamiast skoncentrować się na poprawie bezpieczeństwa i ograniczeniu możliwości parkowania wzdłuż płotu, bo to znacząco utrudnia proces komunikacyjny w tym obszarze, eliminuje w sposób niezrozumiały potrzebne miejsca parkingowe - zwraca uwagę radny.

Odpowiedź spółki Śródmieście: zaparkowane auta ograniczały widoczność przy przejściach dla pieszychPrezes zarządu spółki Śródmieście Katarzyna Ptak wyjaśnia, że w związku z uwagami straży miejskiej i policji co do istniejącego oznakowania drogowego poziomego i pionowego na terenie Tyskich Hal Targowych, zarząd spółki podjął działania zmierzające do uporządkowania organizacji ruchu i dostosowania jej do przepisów. W tym celu została zaprojektowana stała organizacja ruchu na połączeniu Tyskich Hal Targowych z drogami publicznymi, obejmująca również sąsiadujące parkingi. Opracowany projekt po uzgodnieniach został zaakceptowany przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach oraz Wydział Ruchu Drogowego tyskiej policji, a także zatwierdzony przez Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Tychy.

Po wyłonieniu wykonawcy w maju br. zostały rozpoczęte prace, realizowane zgodnie z zatwierdzonym projektem, który między innymi przewiduje wyłączenie sześciu miejsc parkingowych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie z przejściami dla pieszych na parkingu od strony Al. Piłsudskiego.

- Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszych poprzez nieograniczanie ich widoczności przez zaparkowane pojazdy i zwiększenie pola widzenia osobom kierującym pojazdami. W interpelacji błędnie zinterpretowano, że "chodnik (przejście) jest o szerokości minimum 3 metrów, co zdecydowanie nie ogranicza w żadnym wypadku ruchu pieszych, a po jego bokach doszło do wyeliminowania miejsc parkingowych" - czytamy w odpowiedzi pani prezes.

ar, BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.