Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1037

Pitry nie będzie asystentem trenera. Zamiast niego Kapuściński

Ostatnie tygodnie w GKS Tychy stały pod znakiem zmian. Roszady są nie tylko w zespole, ale również w sztabie szkoleniowym. Funkcji asystenta trenera nie będzie już pełnił Przemysław Pitry.

Bernard Kapuściński nowym asystentem trenera GKS Tychy
Bernard Kapuściński nowym asystentem trenera GKS Tychy · fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl


Były piłkarz ekstraklasowych boisk karierę w Tychach rozpoczynał od prowadzenia zespołu U17, z którym awansował do Centralnej Ligi Juniorów. Po pracy z młodzieżą przed startem ubiegłego sezonu Pitry został włączony do sztabu pierwszej drużyny.

- Klub nie chce rezygnować z Przemysława Pitrego, dlatego będzie prowadził on samodzielnie drużynę U19. W sztabie szkoleniowym będzie jeszcze najprawdopodobniej jeden trener, bo chcemy powiększyć jego obsadę - mówi Dariusz Banasik, trener GKS-u Tychy.

Miejsce Przemysław Pitrego zajął Bernard Kapuściński. Od września 2020 roku przez kolejnych dwanaście miesięcy pełnił on funkcję szefa działu skautingu w Rakowie Częstochowa. Przez większość swojej kariery zawodowej, czyli przez ponad 20 lat zajmował się głównie pracą trenerską. Przeszedł przez wszystkie szczeble w szkoleniu piłkarskim. W przeszłości pracował również w Legii Warszawa. W 2017 roku, wraz z Tomaszem Jarzębowskim, stworzył specjalny zespół zajmujący się obserwacją i opieką nad zawodnikami Legii wypożyczonymi do innych klubów.

- To jest trener, którego bardzo dobrze znam. Przez wiele lat odgrywał ważną rolę w Legii Warszawa i ma bardzo duże doświadczenie zarówno w pracy z młodzieżą jak i seniorami. Pracował również w Rakowie Częstochowa, gdzie odpowiadał za transfery najlepszych zawodników. Ma bardzo dużą wiedzę, jeśli chodzi o rynek skautingowy i na pewno taka osoba pomoże nie tylko w transferach, ale i również w samych treningach - dodaje Dariusz Banasik, trener GKS-u Tychy.

Trenerem bramkarzy nadal pozostanie Andrzej Bledzewski.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.