Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2023
  • 24 czerwca 2023
  • wyświetleń: 665

Złoto dla Polski na Igrzyskach Europejskich. W składzie tyszanka!

W drugim dniu rywalizacji na torze kajakowym na zalewie Kryspinów rozdano pierwsze medale. W najbardziej interesującej polskich kibiców konkurencji, kobiecej „czwórce”, tyszanka Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto sięgnęły po złoty medal, w fantastyczny sposób wygrywając rywalizację podczas III Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023.

Złoto dla Polski na Igrzyskach Europejskich. W składzie tyszanka!
Złoto dla Polski na Igrzyskach Europejskich. W składzie tyszanka! · fot. Paweł Skraba / www.european-games.org


W upalne popołudnie nad malowniczym zalewem Kryspinów rozgrywano pierwsze medalowe wyścigi w sprincie kajakowym podczas III Igrzysk Europejskich Kraków - Małopolska 2023. Kibiców czekała rywalizacja kobiecych „czwórek” z podopiecznymi Tomasza Kryka, zwanymi „Atomówkami”, na których złoto liczyli wszyscy kibice kajakarstwa w naszym kraju.

Karolina Naja, Anna Puławska, Dominika Putto i Adrianna Kąkol od początku ruszyły do przodu i już w połowie dystansu były na pierwszej pozycji. W drugiej połowie dystansu jeszcze bardziej „dołożyły” rywalkom i przy głośnym aplauzie publiczności wpłynęły na metę jako pierwsze, sięgając po pierwsze złoto dla Polski na tych Igrzyskach Europejskich.

Za ich plecami walkę o srebro wygrały Niemki z Pauliną Paszek, która jeszcze niedawno pływała dla Polski, natomiast po brązowe medale sięgnęła osada z Danii.

BM / tychy.info

źródło: www.european-games.org

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.