Reklama

Wiadomości

  • 24 czerwca 2023
  • 26 czerwca 2023
  • wyświetleń: 669

Tyski album nagrodzony - "jest zrealizowany mistrzowsko"

Tychy zostały nagrodzone w 18. edycji konkursu Śląska Rzecz promującego lokalny tj. śląski design. Nagrodę główną w kategorii GRAFIKA zdobył album "Tychy - geometria przestrzeni” wydany przez Urząd Miasta Tychy.

Tyski album nagrodzony
Tyski album nagrodzony · fot. UM Tychy


Jak czytamy w uzasadnieniu: "Jako książka o miejscu album jest zrealizowany mistrzowsko. Wiele osiągnięto przez skromne środki wyrazu oraz techniki introligatorskie. Przepięknie połączono zgrzebny szary papier z ostrym niebieskim kolorem i metaliczną fasadą. Głównym atutem książki są fotografie, które ukazują odmienne, odważne spojrzenie na miasto. Uzupełnienie albumu tekstami poetyckimi nadaje mu romantyczno-liryczny charakter."

Nagrodę odebrała w imieniu miasta Magdalena Łuka - naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą, Radosław Kaźmierczak - autor zdjęć oraz Zofia Oslislo-Piekarskia odpowiedzialna za projekt graficzny wydawnictwa.

Album "Tychy - geometria przestrzeni" jest dostępny w sprzedaży w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy w cenie 100 złotych za sztukę.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.