Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2023
  • wyświetleń: 601

Hit transferowy w PHL! Łyszczarczyk nowym zawodnikiem GKS Tychy

Jeden z najlepszych hokeistów w kraju wzmocnił wicemistrzów Polski. Był wyróżniającym się zawodnikiem juniorskich lig w Ameryce Północnej oraz napastnikiem mistrzów Czech. Teraz będzie reprezentował trójkolorowe barwy. Alan Łyszczarczyk związał się z GKS-em Tychy kontraktem obowiązującym do 30 kwietnia 2024 roku.

Łyszczarczyk nowym zawodnikiem GKS Tychy
Łyszczarczyk nowym zawodnikiem GKS Tychy · fot. GKS Tychy


25 letni zawodnik jest wychowankiem Podhala Nowy Targ i to właśnie w Małopolsce stawiał pierwsze kroki. W kolejnych latach swoją karierę rozwijał za granicą. Najpierw grał w juniorskiej ekipie czeskich „Piratów” z Chomutowa, a następnie przeniósł się za wielką wodę m.in do ligi ECHL, która jest bezpośrednim zapleczem AHL i NHL! Na trzecim poziomie rozgrywkowym w Ameryce Płn. zagrał w 128 meczach, w których strzelił 31 goli oraz 49 razy asystował! W barwach Fort Wayne Komets wygrał ligę i sięgnął po Puchar Kelly’ego. W sezonie 2020/21 zaliczył też krótki epizod w macierzystym Podhalu.

Od sezonu 2021/22 „Łyżka” był zawodnikiem mistrza Czech, Oceláři Trzyniec oraz drużyny farmerskiej HC Frydek Mistek. W najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 16 meczach w których zdobył jedną bramkę. Bardzo dobrze radził sobie jednak na jej bezpośrednim zapleczu. W 78 spotkaniach strzelił 29 goli i zanotował 47 kluczowych podań.

Łyszczarczyk nowym zawodnikiem GKS Tychy
Łyszczarczyk nowym zawodnikiem GKS Tychy · fot. GKS Tychy


Pod koniec stycznia tego roku Łyszczarczyk dołączył do Comarch Cracovii. Dla Pasów rozegrał 16 spotkań. Zdobył w nich 9 bramek i dołożył 12 kluczowych podań. W punktacji kanadyjskiej fazy play-off w PHL był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem całych rozgrywek.

Kilka tygodni temu nowy zawodnik GKS-u Tychy wywalczył z reprezentacją Polski awans do światowej elity. Turniej w Nottingham zakończył z 2 golami i 3 asystami.

BM / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.