Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2023
  • wyświetleń: 430

Ostatnia szansa na dofinansowanie na wymianę kopciucha

Za nami:

Trwa ostatni etap naboru uzupełniającego w ramach Programu pn. Wymiana węglowych źródeł ciepła szansą na poprawę powietrza w Tychach etap I i II. Ostateczny termin przyjmowania wniosków mija 30 czerwca, przy założeniu realizacji inwestycji maksymalnie do końca lipca 2023 roku.

Kocioł, piec, palenie
Ostatnia szansa na dofinansowanie na wymianę kopciucha · fot. UG Pawłowice


Projekt polega na wymianie nieekologicznych, węglowych źródeł ciepła klasy 3 i klasy 4 według normy PN-EN 303- 5 oraz bezklasowych ogrzewających budynki jednorodzinne mieszkańców miasta Tychy, na ekologiczne i wysokosprawne urządzenia grzewcze, w tym podłączenie do węzła cieplnego, montaż kotłów gazowych lub na biomasę, a także (do wyboru) montaż urządzeń, umożliwiających przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Zakres projektu oraz wysokość maksymalnego grantu:

Wymiana węglowych źródeł ciepła


W związku z kończącym się terminem realizacji Projektu zaleca się, aby wnioski składali mieszkańcy, którzy już posiadają przyłącze gazowe do budynku.

6 kroków realizacji inwestycji:  • Złóż wniosek zgodnie z informacją o naborze uzupełniającym dla etapu I lub II,
  • Przejdź proces weryfikacji dopuszczającej,
  • Skompletuj dokumenty do zawarcia umowy,
  • Podpisz umowę o powierzenie grantu,
  • Zrealizuj inwestycję,
  • Rozlicz inwestycję.


Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 721 74 74 47 lub pod adresem e-mail: tychy@niskaemisja.pl.

Wnioski można pobrać oraz składać poprzez stronę https://www.niskaemisja.pl/tychy wybierając projekt, w Punkcie Obsługi Grantobiorcy w dniu 13.06.2023 r. w godzinach 8:00 - 15:30 oraz w dniu 29.06.2023 r. w godzinach 9:00 - 17:00 jak również w Urzędzie Miasta Tychy 9 piętro pok. 905.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.