Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2023
  • 6 lipca 2023
  • wyświetleń: 3720

[FOTO] Urodziny Metropolii - "Trolejbusem z bluesem" i inne mikrowyprawy

W weekend 1 i 2 lipca Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia świętowała 6 urodziny. W ramach projektu "Kierunek GZM" zorganizowano 33 tematyczne mikrowyprawy, w tym 3 na terenie Tychów. Powróciła m.in. wycieczka "Trolejbusem z bluesem" śladami Ryśka Riedla. Zobaczcie zdjęcia!

Urodziny Metropolii - "Trolejbusem z bluesem" i inne mikrowyprawy - 1-2.07.2023 · fot. Grzegorz Krzysztofik / UM Tychy


W sobotę 1 lipca uczestnicy wycieczek poznawali zakamarki Tyskiej Galerii Sportu i Stadionu Miejskiego. Pojawiło się również wielu śmiałków, którzy trenowali na Arenie Lekkoatletycznej z mistrzynią olimpijską Lucyną Kałek (Langer), Mateuszem Misterkiem, Bogdanem Przybycinem, Julią Frąckowiak.

Miłośnicy sztuki podziwiali unikatowe polichromie Jerzego Nowosielskiego, odwołujące się do tradycji malarstwa wschodniego chrześcijaństwa w kościele pw. św. Ducha w Tychach razem z prof. Irmą Koziną.

W niedzielę 2 lipca wyruszyliśmy w sentymentalną podróż "Trolejbusem z bluesem" śladami Ryśka Riedla w Tychach. Klimat muzyczny zapewnił Maciej Lipina. Przewodnikiem był zaś Marcin Sitko - autor dwóch tomów książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach”.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.