Wiadomości

  • 11 czerwca 2023
  • 16 czerwca 2023
  • wyświetleń: 22350

Pożar mieszkania. Lokatorka poniosła śmierć podczas ewakuacji

W niedzielę 11 czerwca około godziny 12:30 doszło do pożaru mieszkania na ul. Dębowej 8c. Jedna osoba nie żyje. Ogniem było objęte całe mieszkanie. Jedna osoba, próbując się ewakuować, spadła z wysokości 7 piętra. Poniosła śmierć. Druga z poszkodowanych osób z oparzeniami ciała została przewieziona do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Pożar mieszkania przy ul. Dębowej - 11.06.2023 · fot. 112tychy.pl


Na miejsce zgłoszenia natychmiast zadysponowany został pluton gaśniczy JRG Tychy oraz pogotowie i patrol policji. Ze zgłoszenia wynikało, że w płonącym mieszkaniu mają znajdować się dwie osoby. Po przybyciu na miejsce i po przystąpieniu do rozpoznania i działań ratowniczo-gaśniczych doszło do tragedii. Mężczyzna (35 lat) opuścił mieszkanie przez okno i po rynnie udało mu się dostać do mieszkania poniżej, gdzie trafił pod opiekę strażaków i przybyłych na miejsce ratowników medycznych. Niestety lokatorka, jego matka (60 lat) nie dała rady się utrzymać i spadła ponosząc śmierć na miejscu.

Strażacy podali dwa prądy wody na palące się wyposażenie mieszkania. Jeden z kosza drabiny mechanicznej, a drugi po rozwinięciu linii gaśniczej po klatce schodowej. Mężczyzna z licznymi oparzeniami kończyn został przetransportowany do Centrum leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Na miejsce zdarzenia przybyły grupy operacyjne KM PSP Tychy oraz KW PSP Katowice. Po zakończeniu działań ratowniczo-gaśniczych czynności na miejscu podjęła grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki KMP Tychy pod nadzorem prokuratury. Trwa wyjaśnianie okoliczności powstania tego tragicznego w skutkach pożaru. Wstępnie ustalono, że przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Źródło ognia pojawiło się w przedpokoju. Lokatorzy mieli odcięte wyjście na klatkę schodową.

Prokurator zbiera niezbędny materiał dowodowy, w szczególności musi uzyskać opinię biegłego z zakresu pożarnictwa, co do przyczyny pożaru.

Ruszyła zbiórka na pomoc tej rodzinie: http://www.pomagam.pl/p9kdf3

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.