Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2023
  • 7 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1575

Pierwsze decyzje kadrowe po zakończonym sezonie 1 Ligi

Po zakończonym w miniony weekend sezonie 2022/23 Fortuna 1 Ligi zapadły pierwsze decyzje kadrowe w tyskiej drużynie. W kolejnych rozgrywkach barw GKS-u nie będą reprezentować Krzysztof Wołkowicz, Jan Biegański oraz Antonio Domínguez.Krzysztof Wołkowicz w Tychach spędził ostatnie trzy sezony, przez znaczną część tego czasu będąc czołowym zawodnikiem Trójkolorowych. „Wołek” łącznie w zielono-czarno-czerwonych barwach rozegrał 71 meczów, w których strzelił 14 bramek i zanotował taką samą liczbę asyst. Szczególnie udane - pod względem statystyk - były dla niego minione rozgrywki, kiedy to zdobył 8 goli. Od początku sezonu 2023/24 28-letni zawodnik będzie występował w ekstraklasowej Stali Mielec.

Jan Biegański
Jan Biegański · fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl


Końca dobiega również druga przygoda Jana Biegańskiego z tyskim klubem. 20-letni pomocnik, który przed sezonem 2022/23 został wypożyczony do GKS-u z Lechii Gdańsk najpierw na rundę jesienną, a później również drugą część rozgrywek Fortuna 1 Ligi, rozegrał w koszulce z trójkątem na piersi 20 meczów i strzelił 3 bramki.

Antonio Domínguez
Antonio Domínguez · fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl


Mimo kontraktu obowiązującego na przyszły sezon, w GKS-ie nie będzie występował także Antonio Domínguez. Hiszpański pomocnik, który do tyskiej drużyny trafił przed rokiem, w minionych rozgrywkach zanotował 30 występów, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Ze względów osobistych i na prośbą 30-letniego zawodnika jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

O dalszych ruchach kadrowych klub będzie informować w kolejnych komunikatach.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.