Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2023
  • 11 czerwca 2023
  • wyświetleń: 6704

Dwie osoby ranione nożem podczas libacji alkoholowej

W nocy z poniedziałku na wtorek (5/6 czerwca) w jednym z domów przy ul. Wiejskiej doszło do awantury domowej, w trakcie której dwie osoby zostały zaatakowane z użyciem noża. Trafiły do szpitala. Wszystko to działo się podczas libacji alkoholowej.

nóż, nożownik, napad
Dwie osoby ranione nożem podczas libacji alkoholowej · fot. freeimages.com


Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały pół godziny po północy. Na miejsce zadysponowano zespoły ratownictwa medycznego i patrole policji.

Jak przekazała nam w środę 7 czerwca mł. asp. Paulina Kęsek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tychach, zatrzymani zostali 62-letni mężczyzna i 53-letnia kobieta, którzy w trakcie libacji alkoholowej zaatakowali przy użyciu noża dwie osoby - 68-letnią kobietę oraz 48-letniego mężczyznę. Poszkodowani trafili do szpitala. Sprawcy przebywają w areszcie. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem tyskiej prokuratury.

W śledztwie zarzuty popełnienia dwóch przestępstw przedstawiono zatrzymanemu mężczyźnie. Dotyczą one usiłowania spowodowania ciężkich obrażeń ciała i ostatecznie spowodowania obrażeń ciała naruszających prawidłowe funkcjonowanie organizmu pokrzywdzonego mężczyzny na okres powyżej 7 dni oraz spowodowania obrażeń ciała naruszających prawidłowe funkcjonowanie organizmu pokrzywdzonej kobiety na okres powyżej 7 dni.

Prokurator przyjął, iż podejrzany czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Tychach zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - poinformowała nas Marta Zawada-Dybek - Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

ar / tychy.info

Reklama