Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2023
  • 7 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1632

[FOTO] Tyscy samorządowcy na marszu 4 czerwca w Warszawie

W niedzielę 4 czerwca ulicami Warszawy przeszedł marsz z okazji 34. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Uczestniczyło w nim pół miliona osób, w tym przedstawiciele tyskiego samorządu - prezydent Andrzej Dziuba oraz jego zastępca Maciej Gramatyka, a także radny Krzysztof Król. Mieli ze sobą transparent o treści „Nie okradajcie samorządów”.

Tyscy samorządowcy na marszu 4 czerwca - 04.06.2023
Tyscy samorządowcy na marszu 4 czerwca - 04.06.2023 · fot. Maciej Gramatyka


Marsz opozycji został zorganizowany przez Platformę Obywatelską. Relację z uczestnictwa opublikowali tyscy samorządowcy w mediach społecznościowych.

"4 czerwca wspominamy pierwsze częściowo demokratyczne wybory z 1989 roku. Dziękując wszystkim tym, którzy wywalczyli wolność spotykamy się w Warszawie, by zamanifestować rolę wolności człowieka i obywatela w demokratycznym państwie, prawo decydowania o sobie i szacunek dla silnych samorządów. W takiej Polsce chcę żyć i takiej Polski chcę dla moich dzieci, wnuków i każdego z Was Niech żyje wolna i niepodległa Polska. Szczęściwej Polski już czas" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Tychów Andrzej Dziuba, dołączając do postu fotorelację z udziału w marszu.

Loading...


"Wyjechaliśmy o 5 rano, żeby razem pokazać, że jako samorządowcy nie mamy zamiaru urządzać się w dupie, w której się znaleźliśmy dzięki ekipie rządzącej. Jesteśmy tutaj w Warszawie, bo mamy już serdecznie dość. Mam dość jako przedsiębiorca. Mam dość jako samorządowiec. Mam dość jako demokrata. Mam dość jako Polak. I przede wszystkim mam dość jako człowiek.

„Polski ład” wprowadził chaos i zamęt, program pomocy samorządom odebrał nam fundusze i dołożył zadań, kolejne lexy jawnie łamią konstytucję, TVPiS szczuje opozycję i wszystkich „kto nie nasz”, Ministerstwo Spraw Zagranicznych skrupulatnie zniechęca do naszego państwa kraje europejskie, a szczytem podłości i chamstwa jest wykorzystanie wizerunku Jana Pawła II do zbijania kapitału politycznego i ciągłego dzielenia społeczeństwa.

Gdybym nie widział tego cyrku na własne oczy, to bym nie uwierzył. Dlatego jestem tutaj pod kancelarią premiera, bo są w życiu ważniejsze rzeczy niż pełna micha (nawet i ryżu). Dziś przyjechaliśmy do Warszawy z całej Polski, by pokazać Kaczyńskiemu, Dudzie, Morawieckiemu, Glapińskiemu, Czarnkowi, Sasinowi, Obajtkowi czy Pawłowicz, że tym razem przeholowali i „Lex Tusk” to ich gwóźdź do trumny. Dziś mam zamiar podczas marszu śpiewać na całe gardło, a wiecie, że śpiewać to ja potrafię"
- relacjonował radny Krzysztof Król na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.