Wiadomości

  • 31 maja 2023
  • 8 czerwca 2023
  • wyświetleń: 12754

[FOTO] Nie żyje kobieta, którą potrącił trolejbus

We wtorek, 30 maja na oznakowanym przejściu dla pieszych w ciągu ul. Dmowskiego przy rondzie Lwowskim doszło do potrącenia kobiety poruszającej się na rowerze przez trolejbus. Niestety dotarły do nas smutne wiadomości - poszkodowana zmarła.

Kobieta wjechała na przejście dla pieszych wprost pod elektrobus - 30.05.2023 · fot. 112Tychy


W wyniku zdarzenia u potrąconej kobiety (52 lata) doszło do zatrzymania krążenia oraz licznych obrażeń. Z pomocą poszkodowanej pospieszyli świadkowie zdarzenia, którzy jeszcze przed przyjazdem wykwalifikowanych ratowników zaczęli udzielanie pomocy. Po blisko 30-minutowej reanimacji udało się ratownikom przywrócić funkcje życiowe. Ze względu na bardzo ciężki stan pacjentki podjęta została decyzja o jej transporcie do szpitala w Katowicach Ochojcu zespołem naziemnym. Na miejsce zdarzenia wezwany został policyjny technik kryminalistyki.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kobieta wjechała na oznakowane przejście dla pieszych wprost pod pojazd komunikacji miejskiej. Niestety pomimo niskiej prędkości pojazdu jego masa spowodowała bardzo poważne obrażenia. W zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR brali również udział tyscy strażnicy miejscy.

Jak poinformowała nas mł. asp. Paulina Kęsek, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tychach, kobieta zmarła w szpitalu 1 czerwca.

ar, BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama