Wiadomości

  • 31 maja 2023
  • 6 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3787

Wysokie trawy utrudniają widoczność. TZUK tłumaczy

Mieszkańcy - zarówno dzieci, jak i dorośli - piesi, rowerzyści i kierowcy coraz częściej narzekają na zbyt wysokie trawy rosnące w pobliżu przejść dla pieszych, zjazdów i rond. TZUK tłumaczy, z czego wynika taki stan rzeczy.

Koszenie traw w Tychach
Koszenie traw w Tychach · fot. TZUK


- Obecnie na mieście pracują 3 firmy oraz 5 pracowników TZUK. Od czwartku, 1 czerwca wchodzą kolejne dwie firmy - informuje Tyski Zakład Usług Komunalnych. - Sytuacja na mieście spowodowana jest faktem, że wykonawca wyłoniony w postępowaniu przetargowym na koszenie pasów drogowych w pierwszej kolejności odwołał się od czynności postępowania przetargowego, a następnie nie przystąpił do podpisania umowy. Tym samy byliśmy zmuszeni w ciągu tygodnia do przeorganizowania prac oraz wyłonienia nowych wykonawców - tłumaczy TZUK.

TZUK administruje terenami zieleni zagospodarowanej (tj. parki i zieleńce) oraz terenami w pasach drogowych o łącznej powierzchni 3 700 000 m2. Koszenie w mieście rozpoczęło się 18 maja. Miasto podzielone jest na rejony: drogi krajowe, parki i skwery, tereny pozaparkowe oraz pasy drogowe (dwa rejony) - na każdym z rejonów obowiązuje osobna umowa.

Wykoszony jest park św. Franciszka z Asyżu, skwer przy ul. Łabędziej, skwer Jedności- Targiela, Park Niedźwiadków, park Łabędzi, park Rodzinny bł. Karoliny.

Aktualnie trwają prace w parku Suble, parku Miejskim Solidarności, parku Górniczym, al. Niepodległości, ul. Sikorskiego oraz al. Piłsudskiego.

Koszenie odbywa się codziennie od godz. 7:00 do 18:00.

BM / tychy.info

źródło: Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.