Wiadomości

  • 30 maja 2023
  • wyświetleń: 1372

[ZDJĘCIA] Niespokojny poniedziałek na tyskich drogach

W poniedziałek, 29 maja na tyskich drogach doszło do kilku zdarzeń. Szczęśliwie nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Zderzenie czterech osobówek na trasie DK 86 - 29.05.2023 · fot. 112Tychy


Po godzinie 9 na trasie DK 86 przed węzłem z ul. Katowicką doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech samochodów osobowych. Na pasie w kierunku Katowic zderzyły się: Audi, VW, Opel i Ford. Przejeżdżający funkcjonariusze WRD KMP Bielsko Biała powiadomili dyżurnego KMP Tychy o zdarzeniu, a następnie je zabezpieczyli. Do działań ratunkowych zadysponowane zostały dodatkowo: ZRM, zastępy JRG Tychy oraz patrol tyskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierowca Audi, który uderzył w tył VW. Ten, wytrącony z toru jazdy, uderzył jeszcze w Opla i Forda. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał. Utrudnienia w ruchu w miejscu zdarzenia trwały blisko dwie godziny.

Zderzenie osobówki z ciężarówką na ul. Fabrycznej - 29.05.2023 · fot. 112Tychy


Około godziny 10:20 doszło do zderzenia Skody z ciągnikiem siodłowym marki Mercedes na ul. Fabrycznej w rejonie urzędu celnego. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy JRG Tychy oraz patrol policji. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca ciągnika siodłowego z naczepą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy osobówki. W wyniku tego wymuszenia osobówka uderzyła w zbiornik paliwa ciągnika, co skutkowało wyciekiem paliwa. Dodatkowo na miejsce wezwany został zastęp KM PSP Tychy, który dowiózł zapas sorbentu.

Utrudnienia w ruchu w miejscu zdarzenia trwały blisko dwie godziny.

Zderzenie dwóch osobówek na ul. Katowickiej - 29.05.2023 · fot. 112Tychy


Z kolei po godzinie 15 na ul. Katowickiej w rejonie sklepu monopolowego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych: Skody i Opla. Na miejsce wezwane zostały: ZRM, zastęp strażaków JRG Tychy oraz patrol policji. Na czas prowadzenia działań wprowadzony został ruch wahadłowy.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia jest kierowca Opla, który najechał na tył poprzedzającej Skody. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Utrudnienia w ruchu w miejscu zdarzenia trwały prawie dwie godziny.

Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w powyższych sprawach.

BM / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.