Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2023
  • wyświetleń: 583

Rusza program: Tychy dobre miejsce dla weterana

29 maja obchodzony jest jako Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Dziś oficjalnie rusza miejski program wspierający osoby ze statusem weterana, które mieszkają w Tychach. W czwartek 25 maja Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałę w sprawie programu „Tychy dobre miejsce dla weterana”.

Rusza program: Tychy dobre miejsce dla weterana
Rusza program: Tychy dobre miejsce dla weterana · fot. UM Tychy


Z szacunkowych danych uzyskanych z Wojskowego Centrum Rekrutacji wynika, iż w Tychach mieszka ponad 200 osób mających status weterana lub weteran poszkodowanego. Ustawa o weteranach umożliwia im korzystanie z darmowej siłowni czy basenu miejskiego. Miejski program "Tychy dobre miejsce dla weterana" idzie o krok dalej.

Celem programu jest wsparcie osób posiadających status weterana lub weterana poszkodowanego, poprzez umożliwienie im korzystania z Punktów Partnerskich, oferujących korzystanie ze zniżek oraz nieodpłatnych świadczeń na rzecz weteranów.

- Ma to na celu nie tylko docenienie ich wkładu w budowę autorytetu naszego kraju, ale również ułatwić powrót do życia w społeczności lokalnej po wielu miesiącach funkcjonowania w stanie zagrożenia życia i w trudnych warunkach bojowych - mówi Piotr Solik, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, koordynator miejskiego programu.

W chwili obecnej udział w programie zadeklarowało 15 firm. Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są na stronie https://umtychy.pl/weteran.


Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa wprowadziła, uchwalona w 2011 r., ustawa o weteranach. 29 maja obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Dzień Weterana w Polsce po raz pierwszy oficjalnie obchodziliśmy w 2012 roku.

W strukturach urzędu miasta pracuje dwóch weteranów: Łukasz Kaczmarski w wydziale Spraw Obywatelskich oraz Grzegorz Gacek, który obecnie pracuje w tyskiej Straży Miejskiej. Weterani w Urzędzie Miasta Tychy.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.