Wiadomości

  • 29 maja 2023
  • wyświetleń: 1035

Tychy z nagrodą w konkursie Innowacyjny Samorząd za ITS

Tychy otrzymały nagrodę za ITS w konkursie: Innowacyjny Samorząd, organizowanym przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej. Miasto zajęło 3. miejsce, w kategorii gmina miejska. Uroczysta Gala i wręczenie nagród odbyły się 26 maja w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii. To już czwarta edycja tego konkursu, w którym premiowane są najlepsze projekty zgłaszane przez: województwa, powiaty, duże miasta oraz gminy miejskie i wiejskie.

Tychy z nagrodą w konkursie Innowacyjny Samorząd
Tychy z nagrodą w konkursie Innowacyjny Samorząd · fot. UM Tychy


- Dziś nikt nie ma już wątpliwości, że miasta potrzebują nowoczesnych technologii. ITS, dzięki swojej bogatej funkcjonalności, posiada ogromny potencjał, który chcemy dobrze wykorzystać. Dlatego uważam, że miejsce na podium, choć oczywiście bardzo cieszy, powinno motywować nas do dalszej pracy - powiedziała, tuż po zakończonej uroczystości wręczenia nagród, Hanna Skoczylas, zastępca Prezydenta Tychów ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Gala rozpoczęła się od panelu dyskusyjnego, w którym prelegenci wskazali kierunki, w których samorządy powinny się rozwijać. Chodzi o projekty i działania związane m.in. z: tzw."zielonym ładem", cyberbezpieczeństwem, udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych, czy ochroną środowiska.

- Innowacyjność ITS-u nie należy postrzegać jedynie przez pryzmat złożonych rozwiązań informatycznych. Pamiętajmy, że przed uruchomieniem systemu: zmodernizowaliśmy 40 skrzyżowań, zamontowaliśmy nowe sygnalizacje świetlne, powstała infrastruktura przyjazna dla rowerzystów i osób z niepełnosprawnościami - wymienia Arkadiusz Bąk, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów - jednostki, która zbudowała i wdrożyła system ITS w mieście.

- Jesteśmy wdzięczni za nagrodę i cieszymy się, że zostaliśmy docenieni, jednocześnie mamy świadomość, że jest jeszcze dużo do zrobienia - dodaje dyrektor MZUiM.

Na podium, w kategorii gmina miejska, obok Tychów znalazły się Gliwice (2 miejsce) oraz Ustka (1 miejsce).

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.