Wiadomości

  • 26 maja 2023
  • 5 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2762

[ZDJĘCIA] Nowy prezydent Tychów. W fotelu Dziuby zasiadł uczeń

W Dzień Dziecka na fotelu prezydenta Tychów zasiadł Kacper Ogórek - uczeń szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 40 im. gen. Jerzego Ziętka. Towarzyszył mu Łukasz Noras - uczeń siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 24 im. Himalaistów Polskich. Laureaci konkursu pn. "Gdybym był prezydentem Tychów" mieli okazję poznać zadania prezydenta miasta "od kuchni".

Nowy prezydent Tychów. W fotelu Dziuby zasiadł uczeń - 1.06.2023 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Kacper Ogórek zwyciężył w konkursie "Gdybym był prezydentem Tychów" organizowanym przez Prezydenta Miasta Tychy, Łukasz Noras zdobył wyróżnienie. W Dzień Dziecka mieli okazję poznać obowiązki prezydenta miasta, zwiedzili Wodny Park Tychy i Stadion Miejski.

Laureaci spotkali się w sali sesyjnej urzędu miasta z Przewodniczącą Rady Miasta Tychy - Barbarą Konieczną, przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta Tychy oraz Tyskiej Rady Seniorów. Następnie zwycięzcy konkursu mieli okazję rozmawiać z prezydentem miasta Andrzejem Dziubą oraz jego najbliższymi współpracownikami.

Podczas urzędowania, nowy prezydent miasta podpisał Zarządzenie Prezydenta Miasta Tychy w sprawie obchodów Dnia Dziecka w Tychach. Czytamy w nim między innymi:

"Wszystkim dzieciom, mieszkańcom naszego wspaniałego miasta, przyznaje się nieskrępowaną możliwość zabawy w parkach i na placach zabaw w Dniu Dziecka. Zachęcam wszystkie dzieci do korzystania z dostępnych atrakcji i ustanawiam ten dzień jako wyjątkowy czas dla zabawy, radości i wspólnego odkrywania".

ar, BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.