tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2023

Prezydent Tychów wybrany! W fotelu Dziuby zasiądzie uczeń

W Dzień Dziecka 1 czerwca na fotelu prezydenta Tychów zasiądzie uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 40 im. J. Ziętka z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach - Kacper Ogórek. To nagroda za udział w konkursie organizowanym przez Prezydenta Miasta Tychy i Młodzieżową Radę Miasta. Do artykułu dołączamy fotorelację z ubiegłorocznej edycji konkursu.

Reklama

W Dzień Dziecka na fotelu prezydenta Tychów zasiadła Urszula Szwed - 01.06.2022 · fot. UM Tychy


Komisja konkursowa zebrała się 23 maja w składzie: Ewa Grudniok - Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Tychy, Barbara Konieczna - Przewodnicząca Rady Miasta Tychy, Julia Łuczun - Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Tychy, Kamil Peszat - z redakcji Twoje Tychy, Piotr Podsiadły - z Biura Prasowego Urzędu Miasta Tychy.

I miejsce zostało przyznane Kacprowi Ogórkowi, który uczęszcza do VI klasy Szkoły Podstawowej nr 40 im. J. Ziętka z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, wyróżnienie otrzymał Łukasz Noras - uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej nr 24 im. Himalaistów Polskich w Tychach.

- Gratulujemy pomysłów na nagrania, trafnych spostrzeżeń i propozycji. Mamy nadzieję, że tegoroczny Dzień Dziecka spędzony w tyskim magistracie zainspiruje naszych laureatów do aktywności i działań na rzecz miasta w przyszłości - mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowy urzędu.

Zwycięzca w swoim nagraniu opowiedział o sprawach, które docenia w naszym mieście oraz przedstawił propozycje projektów do realizacji.

1 czerwca Kacper Ogórek i Łukasz Noras spotkają się z prezydentem Tychów i będą mieli okazję poznać zadania włodarza miasta "od kuchni". Będzie czas na rozmowy o mieście, o roli prezydenta i jego zastępców. Odbędą się także spotkania z Przewodniczącą Rady Miasta - Barbarą Konieczną, przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta oraz Tyskiej Rady Seniorów.

Laureatów konkursu ratusz prosi o kontakt pod numerem telefonu: 32 776 39 13, mail: rzecznik@umtychy.pl.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.