Wiadomości

  • 28 maja 2023
  • 11 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2178

Stefan Friedmann znany z Poranka kojota i Kiler-ów 2-óch w Mediatece!

Gościem kolejnego spotkania w cyklu Tury Kultury w Mediatece był Stefan Friedmann. Zobaczcie zdjęcia udostępnione przez bibliotekę!

Stefan Friedmann gościem tyskiej Mediateki - 07.06.2023 · fot. MBP Tychy


Stefan Friedmann wyznaje zasadę, że do niczego w życiu nie należy podchodzić śmiertelnie poważnie. Należy podchodzić śmiertelnie, ale nie poważnie. Przybliżając jego sylwetkę należy wymienić to, że był współtwórcą kultowych wręcz kreacji znanych z radiowej Trójki: Majstra w "Fachowcach", Globtrotuara w "Ahoj, przygodo!" czy jednego z dwóch rozmówców w "Dialogach na cztery nogi". Jego artystyczna podróż przebiegała w znakomitym towarzystwie: Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Erwina Axera, Andrzeja Wajdy, Jerzego Gruzy, Tadeusza Różewicza, a nawet Wisławy Szymborskiej. Znamy go z kreacji na scenach teatralnych, w filmach i programach telewizyjnych. Od radiowej rodziny Matysiaków do reżyserowania komedii. A po drodze "Czterdziestolatek", "Zmiennicy", "Lalka", pamiętne sceny w "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Na kłopoty… Bednarski", reżyser kina akcji z "Poranka kojota" czy Młody Wilk z "Kiler-ów 2-óch", Cienki Bolek, aż po tak lubianego przez widzów Modrego w "M jak miłość". Choć pan Stefan odsłonił wiele wątków ze swojego barwnego życia, po więcej odsyła do napisanej właśnie książki „70 lat mojego dzieciństwa”, którą również znajdziemy na półkach tyskiej biblioteki.

Spotkanie poprowadził Marcin Michrowski.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.