Wiadomości

 • 27 maja 2023
 • 4 czerwca 2023
 • wyświetleń: 1639

Dzień Dziecka w Lesie - leśne spotkanie + koncert Kukaj Kukawko

Za nami:

Anna Nowicka - twórczyni projektu Tyskie LoveLasy zaprasza dzieci z rodzicami lub opiekunami na leśne wydarzenie podczas którego świętować będziemy Dzień Dziecka! Czekają na Was leśne aktywności, zanurzanie się w atmosferze lasu, mały leśny piknik i bujanie w hamakach. Wisienką na torcie podczas wydarzenia będzie koncert zespołu Kukaj Kukawko, który Was rozgrzeje i rozbawi, zapraszając do wspólnych śpiewów i tańców!

dzieci, las , rodzina
Dzień Dziecka w Lesie - leśne spotkanie + koncert Kukaj Kukawko · fot. pixabay.com


Spotkania w lesie, które prowadzi Anna Nowicka, nastawione są przede wszystkim na budowanie bliskiej relacji i więzi z naturą oraz poznawanie leśnego środowiska poprzez zabawę, przygodę, uważność, otwieranie zmysłów, doświadczanie i edukację. Liczne badania naukowe dowiodły, że las ma dobroczynny wpływ na organizm ludzki. Zwłaszcza dzieci bardzo potrzebują kontaktu z naturą.

Co daje dzieciom las i jak na nie wpływa?

 • otwiera zmysły i uczy uważności
 • dostarcza naturalnych bodźców sensorycznych
 • wspiera rozwój poznawczy, emocjonalny i ruchowy
 • uczy koncentracji i precyzji
 • wpływa pozytywnie na sen i lepszy apetyt
 • redukuje poziom lęku i stresu
 • wzmacnia system odpornościowy
 • uspokaja, wycisza, relaksuje, regeneruje.


Co będziemy robić podczas leśnej wyprawy?

 • Będziemy świętować Dzień Dziecka
 • Będzie to luźne spotkanie w lesie, podczas którego - czekając na koncert Kukaj Kukawko Anna Nowicka będzie zapraszać Was do aktywności, które pobudzą Wasze zmysły, zachęcą do uważności i spostrzegawczości w lesie - obserwowania go, dotykania i szukania pewnych rzeczy w leśnym środowisku.
 • Weźmiemy też głęboki oddech, pobujamy się w hamakach, wykonamy leśne obrazki i napijemy się leśnej herbaty. Od około godziny 18.00 towarzyszyć nam będą Patrycja i Witek z Kukaj Kukawko ze swoim śpiewem i instrumentami.


- Zapraszam do aktywnego udziału również rodziców, bo kiedy rodzic dobrze się bawi, wtedy dziecko również bardzo chętnie dołącza do zabawy - mówi organizatorka.

Dla kogo?

Zaproszone są rodziny z dziećmi w wieku 3-10 lat. Jak najbardziej dzieci młodsze i starsze również mogą uczestniczyć w wydarzeniu, jednak aktywności leśne przygotowane są dla dzieci w w/w przedziale wiekowym. W wydarzeniu uczestniczyć może oboje rodziców z dzieckiem/dziećmi. Może być mama z dzieckiem/dziećmi, może być tata z dzieckiem/dziećmi lub inny opiekun dorosły.

Gdzie?

Miejsce wyprawy - tyskie lasy, szczegółowe informacje dotyczące miejsca spotkania organizatorka wyśle mailem osobom zdecydowanym kilka dni przed wyprawą.

ZapisyKoszt

Koszt udziału w leśnym spotkaniu z okazji dnia Dziecka z koncertem Kukaj Kukawko to 60,00 zł od dziecka. Rodzice bawią się gratis!

Obowiązuje wcześniejsza wpłata na konto, która zapewni Wam miejsce w wydarzeniu. W tytule należy wpisać DZIEŃ DZIECKA oraz imię i nazwisko dziecka/dzieci.

Dane do przelewu:

 • ŚWIATŁO LASU Anna Nowicka
 • mBank: 41 1140 2004 0000 3002 8364 0914.


W cenie organizatorka zapewnia: 2,5 godzinne spotkanie leśne, materiały do leśnych aktywności, maty i koce do siedzenia, leśną herbatę i kubki (jeśli chcesz, możecie zabrać ze sobą swój ulubiony kubek), mały zdrowy poczęstunek oraz niezapomnianą zabawę z zespołem Kukaj Kukawko (w dwuosobowym składzie (Patrycja i Witek).

Dzień Dziecka w Lesie - leśne spotkanie + koncert Kukaj Kukawko


Kto poprowadzi spotkanie?

Anna Nowicka - leśna przewodniczka, edukatorka przyrodniczo-leśna, dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych, miłośniczka lasów i spacerów leśnych, adoratorka leśnego hamakowania, leśnej przyrody i spędzania czasu w naturze. Założycielka projektu Tyskie Lovelasy i właścicielka firmy "ŚWIATŁO LASU Anna Nowicka".

Kukaj Kukawko - zespół, który nie tylko wykonuje tradycyjną muzykę, ale również kultywuje i przekazuje ją kolejnym pokoleniom. W swoich autorskich aranżacjach i tańcach zespół silnie odwołuje się do folkloru i tradycji Polski. Głębokie zainteresowanie osób tworzących ten zespół edukacją bliskością i demokratyczną pozwala im tworzyć angażującą i edukacyjną rozrywkę dla dzieci.

Zespół tworzą trzy cudowne osoby - Patrycja, Dominika i Witek. Przybliżają dzieciom muzykę naszych babć i dziadków oraz brzmienia ręcznie robionych instrumentów. Tworzą autorskie aranżacje muzyczne i tańce silnie zakorzenione w folklorze i tradycji Polski. Nagrywają piosenki i filmy edukacje. Z zamiłowania są śpiewakami, tancerzami, grajkami. Blisko im do edukacji bliskościowej, demokratycznej i leśnej edukacji. W pracy z dziećmi kierują się podejściem bliskościowym i NVC.

Więcej o zespole: https://www.kukajkukawko.org/

Pozostałe informacje organizacyjne

Ważne: uczestnicy wyprawy zobowiązani są do samodzielnego dbania o własne bezpieczeństwo. Dzieci pozostają pod opieką rodziców/opiekunów. Organizatorka nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia) i materialne powstałe podczas wyprawy. Przed wyprawą warto sprawdzić aktualność swojego (oraz dziecka) ubezpieczenia NNW. Zadbajcie o odpowiedni do warunków atmosferycznych strój. Wrzućcie do plecaka kurtkę przeciwdeszczową, coś do picia i małą przekąskę.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów potwierdzonych wpłatą na konto. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany godziny, terminu bądź odwołania wydarzenia. Do zobaczenia na leśnym szlaku!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/260474343054356

"W dzisiejszych czasach nastąpiło całkowite oderwanie przeciętnego człowieka od świata przyrody. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które większość czasu w ciągu dnia spędzają w budynkach - placówkach edukacyjnych, na zajęciach dodatkowych, w sklepie, potem w domu, przed telewizorem, komputerem, tabletem... "

Richard Louv, Ostatnie dziecko lasu.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.