tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2023
  • 27 maja 2023

W Tychach powstają nowe miejsca parkingowe

Miejski Zarząd Ulic i Mostów informuje, że 23 maja rozpoczęła się budowa dwóch parkingów przy ul. Nałkowskiej. Łącznie mieszkańcy zyskają 74 nowe miejsca do parkowania. Wkrótce ruszy też remont chodnika.

Reklama

budowa parkingów przy Nałkowskiej
W tych miejscach przy ul. Nałkowskiej powstaną nowe miejsca parkingowe · fot. Michał Lorbiecki


Pierwszy (mniejszy) parking powstanie w efekcie przesunięcia chodnika znajdującego się na wysokości ul. Nałkowskiej od nr 28 do nr 44. Dzięki temu przybędzie 30 miejsc, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.

Drugi, zlokalizowany za budynkiem należącym do TSM „Oskard”, zagwarantuje kolejne 44 nowe miejsca parkingowe, w tym 3 niebieskie, z kopertami. Nawierzchnia większego parkingu wykonana zostanie w technologii umożliwiającej łatwe odprowadzenie wód gruntowych.

Obiekty wybuduje firma Drokan 1, a prace powinny zakończyć się w drugiej połowie wakacji.

23 maja rozpoczęła się budowa dwóch parkingów przy ul. Nałkowskiej
23 maja rozpoczęła się budowa dwóch parkingów przy ul. Nałkowskiej · fot. MZUiM Tychy


W najbliższym czasie, rozpocznie się też remont nawierzchni chodnika po północnej stronie ulicy Nałkowskiej. To wybrane odcinki, które mieszkańcy zgłosili w ramach budżetu obywatelskiego. Z innych projektów „obywatelskich” zakończył się już remont parkingu przy ulicy Reymonta 62-65, gdzie do dyspozycji jest 18 miejsc postojowych.

Loading...

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.