tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2023
  • 27 maja 2023

Program ulg "Tychy - dobre miejsce dla weterana"

Podczas sesji Rady Miasta Tychy w czwartek 25 maja samorządowcy przyjęli program "Tychy dobre miejsce dla weterana". Przedstawiamy jego założenia.

Reklama

wojsko, wku
Przyjęto program ulg "Tychy - dobre miejsce dla weterana" · fot. Oskar Piecuch / tychy.info


Celem programu będzie wsparcie dla osób posiadających status weterana lub weterana poszkodowanego poprzez umożliwienie im korzystania z ofert punktów partnerskich wyrażających chęć przystąpienia do programu (przedsiębiorstw, jednostek organizacyjnych, instytucji, które przystąpiły do programu i przedstawiły ofertę specjalną, korzystną dla weteranów).

Program realizowany będzie wyłącznie w punktach partnerskich, które przystąpiły do programu. Skorzystanie z oferty będzie możliwe po okazaniu w punkcie partnerskim dokumentu potwierdzającego status weterana lub weterana poszkodowanego, jakim jest odpowiednia legitymacja weterana albo legitymacja weterana poszkodowanego.

Aktualny katalog instytucji i firm biorących udział w programie będzie publikowany na stronie
internetowej Miasta Tychy.

W uzasadnieniu uchwały czytamy:

"W naszym województwie stacjonują dwie jednostki wojskowe. Żołnierze tych jednostek ze względu na ich elitarny charakter biorą udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych poza granicami kraju. W jednostkach tych służą także mieszkańcy Tychów, którzy uczestnicząc w misjach pokojowych, wykazali się męstwem i poświęceniem dla Ojczyzny, a ich służba budzi powszechny podziw i szacunek. Mając na uwadze ich odwagę, poświecenie i oddanie, uważamy że również Tychy mogą okazać wsparcie i w sposób szczególny ich honorować. Już dziś weterani mogą korzystać z darmowej siłowni oraz basenu miejskiego, jednak celem programu jest pójście o krok dalej i zaoferowanie dodatkowego pakietu zniżek dla weteranów. Wprowadzenie programu umożliwiającego korzystanie weteranom ze zniżek na terenie miasta nie tylko ma na celu docenienie ich poświęcenia. Ma również ułatwić powrót do życia w społeczności lokalnej po wielu miesiącach funkcjonowania w stanie zagrożenia życia i w trudnych warunkach bojowych".

Realizacja celów będzie się odbywać poprzez:

  • tworzenie i rozwijanie katalogu ulg dla osób uprawnionych do korzystania z oferty specjalnej korzystnej dla weteranów i weteranów poszkodowanych,
  • pozyskiwanie nowych punktów partnerskich do realizacji programu,
  • prowadzenie akcji promocyjnej i medialnej na rzecz realizacji programu.


Program rozpoczyna się z dniem podjęcia uchwały przez Radę Miasta Tychy i ma charakter bezterminowy. Radni zagłosowali za jego wprowadzeniem jednogłośnie.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.