tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 maja 2017

Pociąg do Zakopanego znów odjedzie ze stacji w Tychach

Koleje Śląskie kontynuują swój projekt bezpośredniego połączenia Katowic z Zakopanem. W długi weekend czerwcowy "Giewont", bo tak brzmi nazwa pociągu, znów zatrzyma się na stacji kolejowej w Tychach.

Prezentacja nowych trolejbusów - 12.01.2019
Bezpośredni pociąg z Bielska-Białej do Zakopanego - 29.04.2017 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Koleje Śląskie, pod naciskiem wielu środowisk miłośników kolei, uruchomiły pierwszy od wielu lat projekt kolejowy łączący bezpośrednio stolicę województwa z Zakopanem. "Giewont" odjechał po raz pierwszy w okresie długiego weekendu majowego. Nowe połączenie ponownie zostanie wytrasowane na długi weekend czerwcowy.

Pierwszy pociągów z Katowic do Zakopanego odjedzie w czwartek, 15 czerwca (Boże Ciało) o godzinie 9.08. Do Tychów skład dotrze o godzinie 9.23. Podróż do stolicy Tatr z naszego miasta zajmie prawie 4 godziny. "Giewont" wjedzie na stację w Zakopanem o godzinie 13.22. Odjazd planowany jest na godzinę 17.30, a pociąg do naszego miasta powróci o godzinie 21.30.

"Giewont" po raz kolejny wyruszy na trasę w niedzielę 18 czerwca. W przypadku drugiej pary pociągów niezmienne pozostają godziny odjazdów i przyjazdów.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.