tychy.info

Reklama

Wiadomości

 • 20 maja 2023
 • 23 maja 2023

Rusza kino plenerowe w Tychach! Znamy program na cały sezon!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Rusza letnie kino plenerowe w Tychach. To 2 lokalizacje, 10 filmów, ponad 1000 minut kina! Pierwsze seanse już w piątek i sobotę 2 i 3 czerwca! Sprawdźcie program na cały sezon!

Reklama

Kino Freelove
Plenerowy seans w cyklu Kino Freelove w MCK · fot. MCK


Dwie lokalizacje, dziesięć filmów i ponad tysiąc minut kina czeka na miłośników seansów pod chmurką organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach. Kolejna edycja Kina FreeLove rusza już 2 czerwca o 21.00 w ogrodzie MCK, a dzień później na całe rodziny będzie czekać również wieczorna projekcja w tyskim Parku Górniczym na osiedlu A. W tym sezonie zaplanowano filmowe piątki i soboty w plenerze - warto zapoznać się z programem już dziś!

Seanse filmowe pod gołym niebem, które zapewnią nie tylko rozrywkę, ale też niezapomniane emocje i wrażenia w cyklu Kino FreeLove w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach i pokazach w Parku Górniczym na osiedlu A. Zamysłem organizatorów jest właśnie pokazywanie filmów, które zostają w pamięci na dłużej, podejmujących tematy ważne, te lekkie i poważne, skłaniające do refleksji lub dyskusji po filmie. Nie zabraknie więc sytuacji wywołujących gromki śmiech, wyciskających łzy i budzących nostalgię, ale jak mówią organizatorzy, to zdecydowanie dobre przeżycia.

kino plenerowe, kino freelove
Kino plenerowe w Tychach · fot. M. Borucka


- W Kinie FreeLove nie zabraknie emocji, a te najlepiej przeżywać razem, w otoczeniu rodziny czy znajomych. Jedno jest pewne - bogactwo gatunków i tematyki sprawia, że każdy na naszych pokazach znajdzie coś dla siebie. Dlatego warto przejrzeć program już teraz, poczytać opisy filmów, a później zasiąść - na krzesełku, leżaku czy własnym kocu - w jednym z miejsc pokazów, po zmroku, w plenerze i zatopić się w świecie kina - mówi Piotr Kumor, koordynator letnich projekcji plenerowych w Tychach.

2 czerwca o 21.00 Kino FreeLove 2023 zainauguruje polski film z 2022 roku. „Chrzciny”. To komedia obyczajowa osadzona w latach 80. w gwiazdorskiej obsadzie. Marianna (w tej roli Katarzyna Figura) planuje wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka - do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. W realizacji planu przeszkadza… generał Jaruzelski, który właśnie tego dnia ogłasza stan wojenny. Nic jednak nie jest w stanie stanąć na przeszkodzie zamiarowi głównej bohaterki - Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. Już na tym etapie okoliczności wydają się być absurdalne, ale to dopiero początek, bo właśnie to z pozoru niewinne kłamstwo uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać. U boku Figury zobaczymy aktorów młodszego pokolenia: Macieja Musiałowskiego, Tomasza Schuchardta, Michała Żurawskiego, Agatę Bykowską, Martę Chyczewską, Mariannę Gierszewską, Andrzeja Konopkę i Tomasza Włosoka. Choć film wszedł na ekrany zaledwie pół roku temu, już ma na koncie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu i na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie oraz liczne nominacje do Orłów - Nagród Polskiej Akademii Filmowej.

chrzciny


Sobotni wieczór (3 czerwca 2023 r., g. 21.00) będzie z kolei ukłonem w stronę młodszej publiczności - w Parku Górniczym na osiedlu „A” pokazany zostanie familijny film „King: mój przyjaciel lew”. To pełna przygód, humoru i wzruszeń opowieść o przebojowej nastolatce Inés, jej roztargnionym bracie Alexie i… małym lwiątku, których połączyła niezwykła przyjaźń. Okazuje się, że King (jak dzieci nazywają dzikiego niespodziewanego gościa) jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, dlatego rodzeństwo wspierane przez szalonego dziadka Maxa postanawia pomóc wrócić lwu do prawdziwego domu. Czym zakończy się szalona wyprawa?

mój przyjaciel lew


Tegoroczny sezon kina plenerowego w Tychach zapowiada się znów całkiem ciekawie. Warto zapoznać się z propozycjami MCK Tychy i zapisać daty interesujących projekcji w kalendarzach, a także śledzić strony organizatora - Facebooka i Instagrama, gdzie zawsze znajdą się aktualne informacje na temat planowanych wydarzeń. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny!

Program kina plenerowego 2023 w Tychach:KINO FREELOVE (ogród MCK Tychy, ul. Boh. Warszawy 26)

 • 2 czerwca, g. 21.00 „Chrzciny” reż. J. Skoczeń (88 minut)
 • 16 czerwca, g. 21.30 „Lunana. Szkoła na końcu świata” reż. P. Choyning Dorji (110 minut)
 • 1 lipca, g. 21.30 „Powrót do tamtych dni” reż. K. Aksinowicz (104 minuty)
 • 15 lipca, g. 21.30 „Almanya” reż. Y. Şamdereli (97 minut)
 • 29 lipca, g. 21.00 „Piosenki o miłości” reż. T. Habowski (90 minut)
 • 12 sierpnia, g. 20.30 „W trójkącie” reż. R. Östlund (150 minut)
 • 26 sierpnia, g. 20.30 „Boscy” reż. M. Cohn, G. Duprat (114 minut)
 • 9 września, g. 20.00 „Tonia” reż. M. Bortkiewicz (107 minut).


Pokazy w Parku Górniczym na os. A

 • 3 czerwca, g. 21.00 „King: mój przyjaciel lew” reż. D. Moreau (105 minut),
 • 8 września 2023 r., g. 19.30 „Serce, serduszko” reż. J.J. Kolski (110 minut).


Partnerem pokazów Kina FreeLove jest Invenio Polska.

Najnowsze informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć na:

https://kultura.tychy.pl/
http://www.facebook.com/mcktychy
http://www.instagram.com/mcktychy.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj