Wiadomości

  • 18 maja 2023
  • 19 maja 2023
  • wyświetleń: 1259

Wychowanek z pierwszym kontraktem

Był wyróżniającym się zawodnikiem w swoim roczniku i chce teraz postawić kolejny ważny krok. Wychowanek MOSM Tychy podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z wicemistrzami Polski. Nowym graczem „Trójkolorowych” został 18-letni Szymon Kucharski!

Szymon Kucharski
Szymon Kucharski · fot. GKS Tychy


- Bardzo dużo znaczy dla mnie podpisanie umowy z klubem. Zawsze chciałem zobaczyć jak to jest po drugiej stronie lodowiska i będę miał teraz taką okazję przekonać się osobiście. Już w ubiegłym roku trenowałem z pierwszym zespołem, dlatego teraz jest mi na pewno trochę łatwiej. Chciałbym w tym sezonie dostać szansę i zrobię wszystko, żeby ją wykorzystać - mówi Szymon Kucharski, napastnik GKS-u Tychy.

Szymon Kucharski
Szymon Kucharski · fot. GKS Tychy


Szymon Kucharski przeszedł przez wszystkie szczeble szkoleniowe w MOSM Tychy i zwrócił na siebie uwagę pionu sportowego GKS-u Tychy. Najlepszy w jego wykonaniu był ubiegły sezon. 18- letni zawodnik w 26 spotkaniach zdobył aż 33 bramki i zanotował 12 asyst. Nowy gracz wicemistrzów Polski zaliczył również występ w kadrze do lat 18 na Mistrzostwach Świata dywizji 1B.

- Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego sezonu. Szkoda, że nie przełożyło się to ostatecznie na wynik drużynowy, ale indywidualnie na pewno mogę być usatysfakcjonowany - zaznacza Szymon Kucharski.

Życzymy powodzenia w seniorskim hokeju i szybkiego debiutu na taflach PHL!

Szymon Kucharski

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.