tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2023
  • 19 maja 2023

Wyziębiona seniorka leżała w kałuży - właściwa reakcja mieszkańca

We wtorek 16 maja kilka minut po godzinie 21:00 do dyżurnej straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie o starszej kobiecie leżącej przy jednej z klatek na ul. Czystej.

Reklama

Wyziębiona seniorka leżała w kałuży - interwencja straży miejskiej - 16.05.2023
Wyziębiona seniorka leżała w kałuży - interwencja straży miejskiej - 16.05.2023 · fot. Straż Miejska Tychy


Strażników miejskich zaalarmował czujny mieszkaniec miasta, który zauważył starszą kobietę leżąca w kałuży. Na miejsce bezzwłocznie został zadysponowany patrol interwencyjny. Strażnicy pod wskazanym adresem zastali kobietę wraz ze zgłaszającym. Seniorkę umieszczono w radiowozie celem ogrzania - kobieta poruszała się w samej podomce, była wyziębiona, ale nie potrzebowała pomocy medycznej.

Ze starszą panią od samego początku był utrudniony kontakt. Swoją pamięcią wracała do przeszłości, ale nie była w stanie powiedzieć jak się nazywa oraz gdzie się znajduje. Po kilkunastu minutach za pośrednictwem dyżurnej straży miejskiej, udało się ustalić wstępne personalia kobiety oraz adres zamieszkania. Niestety okazało się że seniorka mieszka sama, w związku z powyższym kolejnym etapem było znalezienie rodziny kobiety. Po kilku minutach udało się ustalić adres zamieszkania krewnych, którym przekazano starszą panią.

ar / tychy.info

źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.