tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2017

I rajd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Węgierskiej Górce

W ramach obchodów 10-lecia tyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, 17 maja odbył się pierwszy górski rajd w Węgierskiej Górce.

I rajd UTW Tychy - 17.05.2017 · fot. Marian Nizio


Grupa 240 słuchaczy tyskiego UTW oraz 20 zaproszonych seniorów z zaprzyjaźnionego UTW Dąbrowa Górnicza, udała się tam specjalnym pociągiem. Utworzono 4 grupy rajdowe, które przeszły po trasach opracowanych przez opiekuna III grupy turystyki pana Ryszarda Sznera. Grupy startowały z Cięciny oraz z Cisca. Trasa przebiegała miedzy innymi szlakiem Westerplatte Południa. Na mecie rajdu na uczestników oczekiwał posiłek, a po nabraniu sił, seniorzy brali udział w konkursach między innymi piosenki oraz wiedzy turystycznej. Po zaciętej walce puchar zdobyła III grupa UTW Tychy.

W rajdzie uczestniczyli również: kierownik UTW pani Anna Kolny, rada seniorów UTW na czele z przewodniczącą panią Ireną Łojek. Rajd odbył się dzięki zaangażowaniu grupy słuchaczy UTW.

Edward Pitura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.