Wiadomości

  • 15 maja 2023
  • 19 czerwca 2023
  • wyświetleń: 5063

Blisko 100 par i przyszłych rodziców odwiedziło porodówkę Megrezu

Porodówka Szpitala Megrez jest jedną z najwyżej ocenianych przez pacjentki w województwie śląskim. Aby przyszli rodzice mogli poznać bliżej to szczególne miejsce, w sobotę 17 czerwca odbył się Dzień Otwarty Tyskiej Porodówki zorganizowany przez kadrę oddziału. Zobaczcie zdjęcia!

Dzień Otwarty Porodówki Szpitala Megrez - 17.06.2023 · fot. Marta Białkiewicz/Szpital Megrez


Dzień otwarty Tyskiej Porodówki przyciągnął wielu przyszłych rodziców z miasta i okolic. Podczas wydarzenia goście mieli okazję zobaczyć od środka Trakt Porodowy, sale porodowe wyposażone w nowoczesny sprzęt, salę cięć cesarskich oraz mogli porozmawiać z lekarzami i położnymi. Pracująca na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym oraz Neonatologii kadra medyczna przygotowała liczne warsztaty i prelekcje, podczas których uczestnicy mogli poznać m.in. podstawy pierwszej pomocy u noworodka oraz u ciężarnej, istotę badań prenatalnych, kangurowania, porodów w wodzie czy szczegóły dot. bankowania krwi pępowinowej.

Odwiedzający mogli także posłuchać porad położnych i lekarzy dotyczących ciąży, porodu i połogu oraz zaznajomić się ze wskazówkami na temat pielęgnacji i kąpieli noworodka. Na miejscu dostępne były także certyfikowane doradczynie laktacyjne, które rozwiewały wątpliwości przyszłych mam związane z karmieniem piersią.

Dzień Otwarty Porodówki Szpitala Megrez - 17.06.2023
Dzień Otwarty Porodówki Szpitala Megrez - 17.06.2023 · fot. Marta Białkiewicz/Szpital Megrez


Wysokie standardy tyskiej porodówki

Porodówka Szpitala Megrez to jedno z najnowocześniejszych miejsc tego typu w województwie. W 2021 roku Oddziały Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologii przeszły gruntowny remont, dzięki któremu na rodzące czekają kompleksowo wyposażone sale porodowe (w tym sala do porodów w wodzie), nowoczesna sala do cięć cesarskich czy sala nadzoru pooperacyjnego. Kadra oddziału doceniana jest przez pacjentki za profesjonalizm, doświadczenie i empatię, a położne angażują się w liczne działania zwiększające komfort pobytu w Oddziale.

Co więcej, Tyska Porodówka od niedawna posiada także swój oficjalny profil na Facebooku, na którym można dowiedzieć się wielu interesujących faktów z zakresu porodu i opieki nad noworodkiem, a także zobaczyć urocze zdjęcia dzieci urodzonych w Oddziale. Zapraszamy do obserwowania profilu „Porodówka Szpitala Megrez - z Tych dobrze urodzonych”!

ar, BM / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.