Wiadomości
- 10 maja 2023
- 15 maja 2023
- wyświetleń: 1909
[ZDJĘCIA] Niepełnosprawni otrzymali busa
We wtorek 9 maja odbyło się uroczyste przekazanie busa marki MAN, który będzie służył podopiecznym OREW Tychy Tychy.
Dziewięcioosobowy bus, wyposażony w elektryczną platformę i przystosowany także do przewozu dwóch osób na wózkach inwalidzkich udało się zakupić ze środków własnych stowarzyszenia (126 885 zł) oraz dzięki środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (120 000 zł) i dotacji z Urzędu Miasta Tychy (60 000 zł).
Zakup nowego samochodu przyczyni się do komfortowego i bezpiecznego transportu wychowanków ośrodka, a także do uczestnictwa podopiecznych w imprezach integracyjnych, kulturalnych oraz do udziału w zajęciach rehabilitacyjnych realizowanych poza placówką.
W przekazaniu busa miasto reprezentowali Maciej Gramatyka Zastępca Prezydenta Miasta Tychy oraz Iwona Bińkowska, naczelniczka Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia.
ZOBACZ TAKŻE
14 czerwca"Sport bez barier". Przed nami druga edycja wydarzenia
Bariery architektoniczne. Krawężnik na ul. Edukacji do obniżenia
Plan zagospodarowania w rejonie ulic Mikołowskiej, Zakątek i Nowokościelnej. Ruszają prace
14 czerwcaAkcja "Serca na kołach" na Stadionie Miejskim. Będzie wielka Moto Parada ulicami miasta!
Gorący tematBurza wokół nowej inwestycji w Tychach. Mieszkańcy mówią "nie" wysokiej zabudowie
[FOTO] Trwa inwestycja warta 3 mln zł. W modernizowanym budynku będzie działać "KWADRAT"
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








