Wiadomości

  • 9 maja 2023
  • 10 maja 2023
  • wyświetleń: 1308

4 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych z samego rana

W poniedziałek 8 maja na tyskich drogach policjanci z drogówki sprawdzili trzeźwość 230 kierujących. Zatrzymanych zostało kolejnych 4 kierowców, którzy prowadzili swój pojazd pod wpływem alkoholu.

policja, kontrola drogowa, alkomat
Kontrola trzeźwości · fot. KMP Tychy


Poniedziałkowa akcja policjantów Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej jednostki, która trwała od wczesnych godzin porannych, skutkowała zatrzymaniem czterech kierowców. Dwóch z nich kierowało pojazdem w stanie nietrzeźwości, kolejnych dwóch w stanie po użyciu alkoholu.

  • O godzinie 05:39 na alei Bielskiej mundurowi zatrzymali do kontroli samochód marki Skoda. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało wynik 0,24 promila alkoholu;
  • O godzinie 05:49 na ulicy Katowickiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Dacia. 68-letni mężczyzna miał 0,27 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
  • O godzinie 06:26 na alei Bielskiej policjanci skontrolowali kierującego pojazdem marki Fiat. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik wskazał ponad 0,83 promila alkoholu;
  • O godzinie 06:26 w Tychach na ulicy Katowickiej zatrzymano do kontroli kierującego pojazdem marki Kia. Badanie wskazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy-wynik kontroli wykazał 0,86 promila;


Wszyscy wkrótce odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności karnej czeka ich także wysoka kara finansowa. Tyska policja przypomina, że warto reagować i uniemożliwić osobie pod wpływem alkoholu jazdę samochodem albo po prostu zawiadomić mundurowych. To ważne dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

- Zwracamy się z prośbą, aby zdecydowanie reagować w sytuacjach, gdy widzimy, że osoba pod wpływem alkoholu chce kierować samochodem. Każdy może zapobiec przestępstwu, a może nawet tragedii na drodze - mówią funkcjonariusze.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.