Wiadomości

  • 8 maja 2023
  • 21 maja 2023
  • wyświetleń: 3863

Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu przyznane!

W czwartek 18 maja w sali koncertowej Mediateki w Tychach odbyła się Tyska Gala Sportu, czyli coroczne wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu. Poznajcie laureatów! Zobaczcie fotorelację z wydarzenia!

Tyska Gala Sportu 2023 - 18.05.2023 · fot. UM Tychy


Wyróżnienia zostały przyznane za wybitne osiągnięcia sportowe, szczególną aktywność sportową w minionym roku lub za całokształt dokonań w dziedzinie sportu. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystów z Akademii Tańca w Tychach D WAY OF LIFE oraz stand-up Tomasza Jachimka.

Laureatami Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu został MOSM Tychy oraz wicemistrzowie Polski w hokeju na lodzie - drużyna GKS Tychy.

Wyróżnienia Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu otrzymali w tym roku:

  • Agata Długosz (lekkoatletyka),
  • Edward Feith (koszykówka),
  • Paweł Kosek (lekkoatletyka),
  • Andrzej Kowalczyk (pływanie lodowe),
  • Wojciech Mielnik (kajakarstwo).


Tyska Gala Sportu - 18.05.2023
Tyska Gala Sportu - 18.05.2023 · fot. UM Tychy


W Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Tychów 2022 roku w kategorii młodzieżowcy zwyciężył Jakub Walter (pływanie), kolejne miejsca zajęli: Adrian Bagienko (hokej na lodzie), Mateusz Misterek (lekkoatletyka), Paweł Mura (futsal) oraz Weronika Krajewska (strzelectwo).

W Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Tychów 2022 roku w kategorii seniorzy zwyciężył Tomasz Fucik (hokej na lodzie), kolejne miejsca zajęli: Jakub Kiwior (piłka nożna), Dawid Wiekiera (pływanie), Julia Korzuch (lekkoatletyka) oraz Wioletta Pawluczek (strzelectwo).

Tyska Gala Sportu 2023 - 18.05.2023
Tyska Gala Sportu 2023 - stand-up Tomasza Jachimka - 18.05.2023 · fot. UM Tychy


- Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim laureatom i wyróżnionym. Mimo, że sportem interesuję się cały czas, dzisiejsza gala jeszcze bardziej uświadomiła mi jak wiele sukcesów w tym mieście odnoszą sportowcy - zwłaszcza Ci młodzi. Jestem pod wrażeniem Waszych osiągnięć. To jest naprawdę budujące i daje poczucie, że warto inwestować w sport - mówił podczas Tyskiej Gali Sportu Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.