tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2017
  • 28 czerwca 2017

„Decydujesz, pomagamy” - 80 tys. zł na realizację społecznych projektów

Za nami:

Startuje III edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” skierowanego do lokalnych społeczności. Etap zbierania zgłoszeń na realizację kolejnych projektów społecznych będzie trwał do 30 czerwca. O tym, które pomysły zostaną zrealizowane, ponownie zadecydują klienci Tesco. Organizacje z województwa śląskiego otrzymają w sumie 16 grantów o łącznej wartości 80.000 zł.

Program jest otwarty dla każdego. Swoje pomysły zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalne - czyli minimum 3 osoby, które chcą podjąć wspólne działania, a nie posiadają osobowości prawnej. Grupa nieformalna może powstać specjalnie na potrzeby udziału w programie.

Zakres działań objętych programem jest bardzo szeroki: zgłaszane projekty powinny koncentrować się wokół szeroko rozumianej poprawy warunków życia lokalnej społeczności. Wnioski mogą dotyczyć m.in. ożywiania przestrzeni publicznej, edukacji dzieci i młodzieży, ochrony zdrowia i promocji aktywnego trybu życia czy stanowić odpowiedź na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych.

- Z dumą i radością patrzymy na to, jak pomysły jeszcze niedawno zapisane na papierze zamieniają się w place zabaw, ogrody czy pomoc medyczną. Oddolne działania mają wielką siłę i docierają z niesamowitą precyzją tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Wiemy, że jeszcze wiele organizacji potrzebuje naszego wsparcia, dlatego nie zwlekamy z zaproszeniem do udziału w kolejnej edycji „Decydujesz, pomagamy” - mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco Dzieciom.Aby zgłosić się do programu, wystarczy wypełnić prosty formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.pomagamy.tesco.pl. formularz jest otwarty od 15 maja do 30 czerwca 2017 roku. Komisja Grantowa wybierze po trzy najlepsze projekty dla każdego ze 125 mikroregionów, na które została podzielona cała Polska. O tym, która organizacja otrzyma grant, decydują mieszkańcy każdego regionu w otwartym głosowaniu, które odbywać się będzie w sklepach Tesco.

W przypadku pytań dotyczących zgłoszenia do programu można kontaktować się z biurem programu - Pracownią Badań i Innowacji Społecznych Stocznia: telefon: (22) 100-55-93, e-mail: pomagamy@stocznia.org.pl. Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej www.tesco.pl/pomagamy.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.