tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2017
  • 20 maja 2017

Światowa Giełda Birofiliów w weekend zawita do Tychów

Za nami:

Tysiące piwnych etykiet, butelek i kapsli zawita już 19 maja do Tychów. To za sprawą 3. Światowej Giełdy Birofiliów, która tym razem odbędzie się na Śląsku. W spotkaniu kolekcjonerów piwnych przedmiotów weźmie udział ponad 500 osób z całego świata.

Światowa Giełda Birofiliów w Tychach - 20.05.2017 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


20 maja birofile m.in. z Polski, USA, Brazylii Argentyny, Australii czy Nowej Zelandii spotkają się w Tychach, by zaprezentować swoje najcenniejsze, piwne zbiory. Nie zabraknie klasycznych piwnych opakowań - puszek i butelek, a także popularnych kapsli czy gadżetów - piwnych otwieraczy czy podkładek pod kufle. Uczestnicy Giełdy będą również mieli okazję podziwiać niespotykane na co dzień przedmioty kojarzone z piwnym światem: piwne żetony, miniaturki samochodów i wagonów do przewozu piwa, różnorodne szkło oraz etykiety, podstawki, kapsle niemal ze wszystkich krajów, w których warzy się piwo.

- Światowa Giełda Birofiliów organizowana jest dopiero po raz trzeci, ale już zyskała wierne grono miłośników - skomentował Marek Brandys, prezes Śląskiego Klubu Birofilów, organizatora Giełdy. - Czujemy się ogromnie wyróżnieni, że w tym roku Giełda zawita właśnie do nas, do Polski. Z pewnością możemy pochwalić się ponad 400-letnią tradycją warzenia piwa w tutejszych Tyskich Browarach Książęcych, które w tych dniach udostępnimy do zwiedzania birofilom z całego świata. Liczymy też na możliwość podziwiania wyjątkowych kolekcji zagranicznych kolekcjonerów - dodał.

Światowa Giełda Birofiliów w Tychach - 20.05.2017
Światowa Giełda Birofiliów w Tychach - 20.05.2017 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Miasta Tychy


Oprócz możliwości obejrzenia, wymiany i zakupu kolekcjonerskich przedmiotów, na uczestników Światowej Giełdy Birofilów w Tychach czekają dodatkowe atrakcje. W świat piwnych smaków wprowadzi ich, podczas specjalnego pokazu, Cervesario - piwny ekspert i degustator. Będą mogli także zwiedzić Tyskie Browary Książęce, poznając tym samym bogatą tradycję warzenia piwa i tworzenia piwnych opakowań oraz gadżetów.

Giełda odbędzie się w piątek, 19 maja w godzinach 12.00-20.00 oraz w sobotę, 20 maja w godzinach 9.00-14.00 w namiocie wystawienniczym przy Hali Sportowej, ul. Piłsudskiego 20 w Tychach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest: Śląski Klub Birofilów a Partnerami: Kompania Piwowarska - producent piwa Tyskie oraz Urząd Miasta Tychy.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.