tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2017
  • 21 maja 2017

Metropolitarne Święto Rodziny na Placu Baczyńskiego w Tychach

Za nami:

W niedzielę, 21 maja na placu Baczyńskiego odbędzie się Metropolitalne Święto Rodziny. Impreza odbywać się będzie pod hasłem: "Tyskie rodziny na Baczyńskim spędzają godziny".

Plac Baczyńskiego - 17.05.2017
W niedzielę odbędzie się Metropolitarne Święto Rodziny na Placu Baczyńskiego w Tychach · fot. BM / tychy.info


Od godziny 14.00 do godziny 18.00 będzie można skorzystać z zaplanowanych atrakcji. W ciągu całej imprezy przygotowano wiele zajęć kreatywnych dla całych rodzin m.in.
  • warsztaty plastyczne np. koralikowe zwierzątka, ekologiczne lalki rodzinne, wykonywanie portretów, karykatur, wiosenne kwiatki, bransoletki, orgiami, kolorowe chodniki, malowanie farbami na dużych arkuszach, wykonywanie gniotków;
  • zajęcia sportowe, tory przeszkód dla dzieci, pokazy szermierki, aerobiku z elementami tańca,
  • warsztaty cyrkowe - kręcenie kolorowymi talerzami, poi i kiwido, skręcanie balonowych zwierząt;
  • możliwość sprawdzenia ostrości wzroku dzieci i konsultacje ze specjalistą ds. diagnozy i korekcji wad widzenia;
  • malowanie twarzy dzieci, kolorowe warkoczyki i stanowisko z tatuażami i naklejkami dla najmłodszych,
  • dmuchańce - do skakania, zjeżdżalnia, pneumatyczny dart.


Na godzinę 17.00 zaplanowano występ Kabaretu Antyki w programie „Rodzina na Śląsku to rzecz święta”. W razie niepogody część zajęć odbędzie się w Pasażu Andromeda.

Plac Baczyńskiego, Andromeda
W niedzielę odbędzie się Metropolitarne Święto Rodziny na Placu Baczyńskiego w Tychach · fot. BM / tychy.info


Oprócz Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy, będącego koordynatorem, w organizację tej profilaktycznej imprezy włączyły się m.in. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Straż Miejska, Placówka Pieczy Zastępczej „Kwadrat”, Teatr Mały, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło Tychy, Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek św. Faustyna, Fundacja Multiintegra, Stowarzyszenie Piątka Dzieciom, Stowarzyszenie Twórców Kultury, Akademia Rozwoju „Otwarte okno”- Niepubliczne Przedszkole, Szkoła Podstawa i Gimnazjum „Otwarte okno” z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi, Fabryka Okularów Salon Optyczny Doktor Marchewka, Reporter Young.

BM / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.