Wiadomości

  • 1 maja 2023
  • wyświetleń: 1508

[FOTO] Honorowi Dawcy Krwi wyróżnieni przez miasto

Podczas sesji Rady Miasta Tychy w czwartek 27 kwietnia uroczyście wręczono odznaki „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Wyróżnienia przyznano 12 osobom, które oddały powyżej 20 litrów krwi.

Honorowi Dawcy Krwi wyróżnieni przez miasto - 27.04.2023 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


- Dla Polskiego Czerwonego Krzyża to wielki zaszczyt móc gościć na dzisiejszej sesji Rady Miasta Tychy. Miasta Tychy, które jest dla PCK znaczącym punktem na mapie naszego województwa. To tutaj mamy tysiące członków PCK, którzy są honorowymi dawcami krwi, to tutaj mamy prężnie działający ruch honorowych krwiodawców - mówił w sali sesyjnej Urzędu Miasta Andrzej Kinasiewicz, Prezes Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK.

- W Tychach jest ok. 2000 czynnych honorowych krwiodawców, którzy w zeszłym roku oddali ponad 2000 litrów krwi. A w tym roku, w pierwszym kwartale już 700 litrów - to jest ogromna liczba. Jedna donacja może uratować zdrowie trzem osobom. Warto pamiętać, że krwi nie zastąpiono jeszcze żadnym lekiem zastępczym - dodał Andrzej Kinasiewicz.

Wyróżnienia honorowym krwiodawcom wręczyli Andrzej Dziuba - prezydent Tychów, Barbara Konieczna - Przewodnicząca Rady Miasta Tychy, Andrzej Kinasiewicz - Prezes Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK, Andrzej Lis - Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK w Tychach.

- Nie ma takich słów, które wyrażą wdzięczność za to, co Państwo robią. Ludzkość nie wymyśliła i raczej prędko nie wymyśli preparatu, który zastąpi krew, dlatego Wasze oddanie i Wasze poświęcenie jest bezcenne. Jeszcze raz w imieniu wszystkich mieszkańców dziękuję - powiedział Andrzej Dziuba Prezydent Miasta Tychy.

W Tychach krew można oddać w każdy poniedziałek, środę i czwartek przy CH Auchan przy al. Bielskiej 107 w godzinach:

  • poniedziałki i środy 8.30 - 13.30;
  • czwartki 8.00 - 14.00.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.