Wiadomości

  • 28 kwietnia 2023
  • 10 lipca 2023
  • wyświetleń: 15344

[ZDJĘCIA] 8 000 km dla Natalki na rowerze. Powitanie Zygi w Tychach!

Zygmunt „Zyga” Jantosz w czwartek 6 lipca zakończył swoją rowerową wyprawę przez Hiszpanię i Portugalię dla małej Natalki z Tychów! Podróż trwała ponad 2 miesiące. Celem było przejechanie 8 tysięcy kilometrów i wsparcie leczenia dziewczynki. W Grill Barze zorganizowano jego powitanie. Zobaczcie zdjęcia!

8000 km dla Natalki przywitanie Zygi - 06.07.2023 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Przypomnijmy: w sobotę 29 kwietnia ruszyła wyprawa rowerowa połączona ze zbiórką na rzecz 2-letniej tyszanki Natalki Kaganiec, która zmaga się z wrodzonym obustronnym niedosłuchem.

Rodzice Natalki podejmują wszelkie możliwe działania, aby dziewczynka miała normalne dzieciństwo i prawidłowo się rozwijała. Mimo podejmowanych starań Natalka wymaga stałej rehabilitacji, opieki specjalistów oraz zakupu specjalistycznego sprzętu, który pomoże jej normalnie funkcjonować i rozwijać się.

Rozpoczęcie wyprawy pana Zygmunta "Zygi" Jantosza - 29.04.2023
Rozpoczęcie wyprawy pana Zygmunta "Zygi" Jantosza - 29.04.2023 · fot. Piotr Podsiadły / Facebook - Miasto Tychy


Natalka już we wrześniu wybiera się do przedszkola, gdzie będzie odkrywać nową przestrzeń, nowe osoby, sytuacje społeczne, a my możemy jej w tym pomóc. Wszyscy dołóżmy cegiełkę do jej lepszego świata i zasilmy konto zbiórki! Pomóżmy Natalce lepiej usłyszeć świat!

kręcimy kilometry dla Natalki


Zygmunt „Zyga” Jantosz nie pierwszy raz pokonał tak długi dystans, jednak pierwszy raz jego podróż miała charytatywny charakter. Tyszanin jest zagorzałym podróżnikiem, społecznikiem, a przede wszystkim zapalonym cyklistą. Ma za sobą wiele długodystansowych wypraw. Wśród nich rowerowa przeprawa do USA i podróż po „Dzikim Zachodzie” przez Arizonę, Nowy Meksyk, Kolorado, Utah, Nevadę, Kalifornię.

Zygmunt „Zyga” Jantosz
Zygmunt „Zyga” Jantosz · fot. Zygmunt „Zyga” Jantosz / Facebook


Odbył również wyprawę „Północ-Południe” od Kanady i Meksyku. Trasa trzecia prowadziła „od oceanu do oceanu”, czyli od Nowego Jorku i Ellis Island (Wyspy Łez) do San Diego. Na swoim koncie ma jeszcze wiele, wiele innych tras.

8000 km dla Natalki przywitanie Zygi - 06.07.2023
Natalka Kaganiec podczas powitania Zygi · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Zyga swoją postawą chce zarażać innych do uprawiania sportu, bo jak mówi "W zdrowym ciele zdrowy duch".

Relacje z drogi były publikowane na Facebooku Stowarzyszenia Ogień Wsparcia, które było organizatorem akcji: https://www.facebook.com/profile.php?id=100085401218357

Link do profilu pana Zygmunta: https://www.facebook.com/rowerowewyprawy

Każdy z nas może pomóc Natalce dołączając do zbiórki, która ma na celu pozyskać środki finansowe na zakup aparatu słuchowego. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Ogień Wsparcia.

Link do zbiórki:

ar, mp / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.