tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2023
  • 3 maja 2023

8 000 km dla Natalki. Pan Zygmunt wyjechał z Tychów!

Zygmunt „Zyga” Jantosz pokona na rowerze 8 000 km dla małej Natalki z Tychów, aby wesprzeć jej walkę o zdrowie. Celem wyprawy jest Hiszpania i Portugalia. Akcja będzie trwała blisko 2 miesiące.

Reklama

Rozpoczęcie wyprawy pana Zygmunta "Zygi" Jantosza - 29.04.2023
Rozpoczęcie wyprawy pana Zygmunta "Zygi" Jantosza - 29.04.2023 · fot. Piotr Podsiadły / Facebook - Miasto Tychy


W sobotę 29 kwietnia ruszyła wyprawa rowerowa połączona ze zbiórką na rzecz 2-letniej tyszanki Natalki Kaganiec, która zmaga się z wrodzonym obustronnym niedosłuchem. Rodzice Natalki podejmują wszelkie możliwe działania, aby dziewczynka miała normalne dzieciństwo i prawidłowo się rozwijała. Mimo podejmowanych starań Natalka wymaga stałej rehabilitacji, opieki specjalistów oraz zakupu specjalistycznego sprzętu, który pomoże jej normalnie funkcjonować i rozwijać się.

Rozpoczęcie wyprawy pana Zygmunta "Zygi" Jantosza - 29.04.2023
Rozpoczęcie wyprawy pana Zygmunta "Zygi" Jantosza - 29.04.2023 · fot. Piotr Podsiadły / Facebook - Miasto Tychy


Natalka już we wrześniu wybiera się do przedszkola, gdzie będzie odkrywać nową przestrzeń, nowe osoby, sytuacje społeczne, a my możemy jej w tym pomóc. Wszyscy dołóżmy cegiełkę do jej lepszego świata i zasilmy konto zbiórki! Pomóżmy Natalce lepiej usłyszeć świat!

kręcimy kilometry dla Natalki


Zygmunt „Zyga” Jantosz nie pierwszy raz pokona tak długi dystans, jednak pierwszy raz jego podróż ma charytatywny charakter. Zygmunt jest zagorzałym podróżnikiem, społecznikiem, a przede wszystkim zapalonym cyklistą. Ma za sobą wiele długodystansowych wypraw. Wśród nich rowerowa przeprawa do USA i podróż po „Dzikim Zachodzie” przez Arizonę, Nowy Meksyk, Kolorado, Utah, Nevadę, Kalifornię.

Zygmunt „Zyga” Jantosz
Zygmunt „Zyga” Jantosz · fot. Zygmunt „Zyga” Jantosz / Facebook


Odbył również wyprawę „Północ-Południe” od Kanady i Meksyku. Trasa trzecia prowadziła „od oceanu do oceanu”, czyli od Nowego Jorku i Ellis Island (Wyspy Łez) do San Diego. Na swoim koncie ma jeszcze wiele, wiele innych tras.

Mała tyszanka Natalka Kaganiec zmaga się z wrodzonym obustronnym niedosłuchem
Mała tyszanka Natalka Kaganiec zmaga się z wrodzonym obustronnym niedosłuchem · fot. archiwum rodzinne


Zyga swoją postawą chce zarażać innych do uprawiania sportu, bo jak mówi "W zdrowym ciele zdrowy duch". Życzymy wiatru w plecy!

Relacje z wydarzenia będą publikowane na Facebooku Stowarzyszenia Ogień Wsparcia: https://www.facebook.com/profile.php?id=100085401218357

Link do profilu pana Zygmunta: https://www.facebook.com/rowerowewyprawy

Każdy z nas może pomóc Natalce dołączając do zbiórki, która ma na celu pozyskać środki finansowe na zakup aparatu słuchowego. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Ogień Wsparcia.

Link do zbiórki:

ar, mp / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.