Wiadomości

  • 2 maja 2023
  • wyświetleń: 4536

Dwukrotny mistrz Czech nowym zawodnikiem GKS-u Tychy

Solidne wzmocnienie defensywy wicemistrzów Polski. Nowym zawodnikiem GKS-u Tychy został dwukrotny złoty medalista czeskiej ekstraligi. W środę 26 kwietnia rocznym kontraktem z klubem związał się Jan Jaromersky.

Jan Jaromersky
Jan Jaromersky · fot. GKS Tychy


34-letni zawodnik całą swoją hokejową karierę spędził w Czechach. W ostatnich sezonach przede wszystkim występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trzy lata temu związał się kontraktem z Ocelari Trzyniec z którym świętował największe sukcesy. W barwach tegorocznego finalisty czeskiej ekstraligi rozegrał w sumie 130 spotkań. Zdobył w nich 5 bramek i zanotował 17 asyst.

W tym sezonie doświadczony obrońca występował dodatkowo w farmerskim zespole z Trzyńca - HC Frydek Mistek. W lutym tego roku został jednak wypożyczony do ligowego rywala Ocelari Trzyniec, HC Plzen w którym rozegrał w sumie 7 spotkań. Łącznie w klasyfikacji kanadyjskiej zdobył 2 punkty. Zespół z Pilzna odpadł w pierwszej rundzie play-off po zaciętej rywalizacji z Libercem.

Jan Jaromersky

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.