tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2023
  • 25 kwietnia 2023

[ZDJĘCIA] W Tychach zasadzili smogożerne drzewa na Dzień Ziemi!

Światowy Dzień Ziemi jest dobrym pretekstem do organizowania wydarzeń dotyczących sprzątania czy nasadzeń drzew i krzewów. Nie inaczej jest w Tychach. W piątek 21 kwietnia ponad 20 wolontariuszy z Kompanii Piwowarskiej wraz z przedstawicielami Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych przeprowadziło akcję nasadzenia drzew smogożernych w parku przy ul. Burschego w Tychach.

Reklama

Kompania Wolontariuszy posadziła drzewa w Tychach z okazji Dnia Ziemi - 21.04.2023 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Rady Miasta Tychy


Dzięki niecodziennej akcji park wzbogacił się o 20 dużych drzew w tym o brzozy i klony oraz skwery krzewów.

- W Tychach mieszkamy, pracujemy, wychowujemy dzieci. Chcemy mieć wpływ na nasze otoczenie, na propagowanie eko zachowań, stąd narodził się pomysł wspólnego działania na rzecz lokalnej infrastruktury zielonej - komentuje Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

- Jako Kompania Piwowarska chcemy mieć udział w tworzeniu pozytywnych i wartościowych więzi międzyludzkich, wykorzystać efekt synergii, dlatego wspólnie z naszym partnerem TZUK postanowiliśmy wspólnie zazielenić wyznaczony obszar - dodaje.

- Posadzone drzewa i krzewy nie tylko wzbogacą krajobraz, ale będą służyły nam i kolejnym pokoleniom tyszan, zbierając zapylenie, dając cień i obniżając temperaturę w mieście. Tak działają zielone płuca o które powinniśmy wspólnie dbać - mówi Michał Kasperczyk, Radny Miasta Tychy obecny na akcji.

- Nie jest to pierwsza inicjatywa Kompanii Piwowarskiej w naszym mieście mająca na celu poprawę życia mieszkańców. Tym bardziej cieszy, że firmy działające w Tychach angażują się w życie miasta i mają pracowników, którzy również potrafią się zaangażować - dodaje Barbara Konieczna, Przewodnicząca Rady Miasta Tychy.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.