Wiadomości

 • 3 maja 2023
 • 7 maja 2023
 • wyświetleń: 2032

Koncerty Magdaleńskie: Sentito Ensemble, czyli organy, flet i śpiew

Za nami:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz ks. proboszcz Janusz Lasok zapraszają na kolejną wiosenną muzyczną niedzielę - koncert odbędzie się w niedzielę 7 maja po popołudniowej mszy w kościele pw. św. Marii Magdaleny. W programie Muzyczne Mosty Kultury zaprezentuje się trio Sentito Ensemble, łączące muzykę organową z fletem i śpiewem. Wstęp wolny!

Sentito Ensemble
Sentito Ensemble · fot. materiały prasowe / MCK Tychy


Chociaż Koncerty Magdaleńskie opierają się głównie na muzyce organowej, wśród zapraszanych artystów znajdują się także składy mieszane - i tak majowe popołudnie w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach spędzimy w towarzystwie tria Sentito Ensemble, powstałego bardzo niedawno, bo w zeszłym roku z inicjatywy Katarzyny Głowackiej - mezzosopranistki, Karoliny Jędrasik - flecistki i Joanny Duźniak - organistki. Pasja do muzyki organowej i kameralnej stała się dla nich przyczyną do poszukiwań nieznanych dotąd interpretacji, autorskich transkrypcji i świeżych brzmień.

Jednocześnie zespół ma na celu szerzenie treści chrześcijańskich i zaznajamianie słuchaczy z religijną twórczością przestrzeni wielu wieków. Przez to w stałym programie tria znajdują się opracowania mistrzowskich dzieł wokalno-instrumentalnych z epoki baroku, klasycyzmu i romantyzmu, ale też utwory o tematyce religijnej komponowane współcześnie, także przez jedną z członkiń Sentito Ensemble.

W programie koncertu w Tychach, który odbędzie się 7 maja o 17.00, znajdą się:

 • J.S. Bach - Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust BWV 170 - Aria
 • J. Pachelbel - Toccata in F
 • J.S. Bach - Erbarme dich, mein Gott BWV 244 - Aria
 • S. Moniuszko - Pieśń pokutna
 • J. Reinberger - Suita c-moll op. 166, cz. I Preludium
 • J.S. Bach - Kommt, Ihr Angefochtnen Sünder, BWV 30, nr 5
 • F. Doppler - L'Oiseau des bois, Op. 21
 • J. Duźniak - Virginum custos et pater
 • L. Vierne - I Symfonia organowa, op. 14, cz. VI Finał.


Sentito Ensemble
Sentito Ensemble · fot. materiały prasowe / MCK Tychy


Skład Sentito Ensemble

 • Katarzyna Głowacka - mezzosopran
 • Karolina Jędrasik - flet poprzeczny
 • Joanna Duźniak - organy.


Katarzyna Głowacka - mezzosopran, studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu mgr Natalii Skryckiej.  Wielokrotnie uczestniczyła w warsztatach wokalnych pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in.: Mariusz Kwiecień, Cezary Szyfman. Bierze udział w licznych festiwalach i koncertach jako solistka oraz chórzystka. Występowała m.in  w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Karolina Jędrasik - studentka roku dyplomowego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fletu poprzecznego dr. Łukasza Zimnika. Doskonaliła swoje umiejętności podczas kursów mistrzowskich u światowej sławy flecistów takich jak: Silvia Careddu, Wally Hase, Mario Caroli. Brała udział w licznych projektach orkiestrowych i kameralnych, występując w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie, siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Warszawskiej Operze Kameralnej. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.
 
Joanna Duźniak (Widera) - organistka, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku organy - muzyka kościelna, pedagog Studium Muzyki Kościelnej im. ks. Roberta Gajdy w Katowicach. Laureatka wielu konkursów kompozytorskich, zdobyła m.in. II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim Musica Sacra Nova 2020, I miejsce w 51. Konkursie Kompozytorskim Legnica Cantat 20202020 oraz I miejsce w V Konkursie Kompozytorskim na kolędę lub pastorałkę w Myślenicach (2019).

 • Miejsce: kościół pw. św. Marii Magdaleny w Tychach, ul. Damrota 62,
 • Data: 7 maja, godz. 17.00,
 • Wstęp wolny!


Najnowsze informacje nt. wydarzenia można znaleźć na:

https://kultura.tychy.pl/
http://www.facebook.com/mcktychy
http://www.instagram.com/mcktychy

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj