Wiadomości

  • 22 kwietnia 2023
  • 26 czerwca 2023
  • wyświetleń: 10840

Dla TYCH zagrają - koncert najlepszych zespołów w Parku Solidarności

Miejskie Centrum Kultury w Tychach wybrało najlepsze zespoły w ramach przeglądu Dla Tych zagrają! Z rekordowej liczby 17 zespołów wyłoniono 5, które zaprezentowały się na żywo przed publicznością i jury z Wojciechem Waglewskim na czele w Parku Miejskim Solidarności. Koncert rozbrzmiał w piątek 23 czerwca. Zobaczcie fotorelację i poznajcie zwycięzców!

Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień 2023 · fot. Tomasz Gonsior


Na scenie w Parku pod Żyrafą zagrali:

  • 16.00 Skrawki
  • 16.45 Tosia Lazar
  • 17.30 Viadomo
  • 18.15 Deadline
  • 19.00 LEEPY.


Po koncercie Wojciecha Waglewskiego i Kasai poznaliśmy zwycięzcę przeglądu - nagrodzeni zostali Tosia Lazar i Leepy!

Loading...


- Dzisiejszy finał przeglądu pokazał nam jak bardzo różnorodna jest muzyka tyskich zespołów. Finaliści: Skrawki, Tosia Lazar, Viadomo, Deadline, LEEPY zabrali nas w muzyczną podróż przez różne tempa, nastroje, gatunki i emocje. Czekała nas też muzyczna uczta w postaci skromnego w formie, ale niepowtarzalnego w treści koncertu Wojciech Waglewski i Kasai - relacjonuje Miejskie Centrum Kultury.

Przegląd Muzyczny „Dla Tych zagrają - nowa fala tyskich brzmień” to konkurs, który powstał w 2017 roku, aby przybliżyć mieszkańcom Tychów twórczość zespołów związanych z miastem oraz zintegrować środowisko muzyczne. Co roku nagrodą w przeglądzie był koncert podczas miejskiego wydarzenia plenerowego, jednak pandemia wpłynęła na zmianę formuły: finalistów zapraszano na rejestrowane minikoncerty w Sali Kameralnej MCK, a także nagrywano teledyski w przestrzeni miejskiej. Od zeszłego roku organizatorzy powrócili jednak do pierwotnej formuły, wykorzystując jednak także rozwiązania wypracowane w czasie ograniczenia działalności kultury. W minionych latach, „Dla Tych zagrają” promowało zespoły związane z miastem Tychy, które z biegiem lat stały się coraz bardziej znane, takie jak Klaustrofobia, Kasia Skiba i Ja czy Chłodno i Piotr Rzeka.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj