tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2023

[FOTO] Półmetek Tyskiego Turnieju Szkół Podstawowych

17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 10 im. Gustawa Morcinka w Tychach odbył się trzeci etap II Tyskiego Turnieju Szkół Podstawowych.

Reklama

III etap Tyskiego Turnieju Szkół Podstawowych - 17.04.2023 · fot. SP nr 10 w Tychach


W trzecim etapie wzięło udział czternaście 3-osobowych drużyn szóstoklasistów z tyskich podstawówek. Tym razem uczestnicy musieli przejść przez 14 stacji zadaniowych, przy których czekała na zawodników karta z pytaniami.

Uczniowie rozpoznawali rośliny, określali ich cechy, wykonywali doświadczenia, a dzięki goglom vr podróżowali po świecie. Odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówki, badali pod mikroskopem preparaty. W sumie każda drużyna wykonała 7 zadań z biologii i 7 zadań z geografii.

W trzecim etapie spośród szkół w Tychach najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Makuszyńskiego, 2. miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 40 im. J. Ziętka z Oddziałami Integracyjnymi, a 3. miejsce po dogrywce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy.

W klasyfikacji generalnej po trzech etapach z 23 punktami prowadzi drużyna z SP1, tuż za nią ze stratą 1 punktu jest drużyna z SP37 (22 punkty). Ostatnie miejsce na podium z liczbą 20 punktów zajmują dwie drużyny (SP10 i SP40).

Kolejne miejsca prezentują się następująco:

4. ex aequo Szkoła Podstawowa nr 7 im. Powstańców Śląskich i Szkoła Podstawowa nr 36 im. Narodów Zjednoczonej Europy,
5. ex aequo Szkoła Podstawowa nr 9 i Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi im. Rafała Pomorskiego,
6. Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego,
7. Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana III Sobieskiego,
8. Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Armii Krajowej,
9. Szkoła Podstawowa nr 21,
10. ex aequo Szkoła Podstawowa nr 17 i Szkoła Podstawowa nr 18 im. Władysława Jagiełły.

Finał Turnieju odbędzie się na początku czerwca. Wówczas drużyny rywalizować będą artystycznie i sportowo. Po rozgrywkach nastąpi uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji.

Turniej organizowany pod honorowym patronatem pana Macieja Gramatyki - Zastępcy Prezydenta Miasta Tychy oraz pod patronatem pani Doroty Gnacik - dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, a także pod patronatem Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.