Wiadomości

  • 20 kwietnia 2023
  • 21 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 1675

Policja kierowała ruchem. Nie wszyscy wiedzieli, jak się zachować

W czwartek 20 kwietnia w godzinach porannych miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenie na jednym z głównych traktów komunikacyjnych w mieście. Przez 3 godziny nie działała sygnalizacja świetlna. Policja kierowała ruchem. Niestety okazało się, że nie wszyscy kierowcy potrafili się odnaleźć w tej sytuacji... Drogówka opublikowała instrukcję.

Kolizja na skrzyżowaniu Oświęcimskiej, Mikołowskiej i Katowickiej. Policja kierowała ruchem - 20.04.2023
Kolizja na skrzyżowaniu Oświęcimskiej, Mikołowskiej i Katowickiej. Policja kierowała ruchem - 20.04.2023 · fot. KMP Tychy


Kilka minut po godzinie 6:00 służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Oświęcimskiej, Mikołowskiej i Katowickiej. Na miejscu policjanci ustalili, że jadący w kierunku Mikołowa kierowca Skody zjechał na środek skrzyżowania i uderzył w sygnalizator świetlny, którego elementy uszkodziły stojący samochód marki Volvo. Na szczęście żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Kierujący Skodą został uznany za winnego spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i mundurowi nałożyli na niego mandat karny.

Utrudnienia, spowodowane kolizją trwały blisko 3 godziny, a z powodu uszkodzenia sygnalizatora świetlnego policjanci drogówki podjęli ręczną regulację ruchem.

Niestety okazało się, że nie wszyscy kierowcy potrafią odnaleźć się w takiej sytuacji i nie do końca pamiętają, co oznacza konkretna postawa policjanta i gesty, które wykonuje, kierując ruchem.

Tyscy mundurowi zachęcają do zapoznania się z najważniejszymi zasadami, które obowiązują kierowców podczas ręcznego kierowania ruchem oraz do przypomnienia sobie, jak prawidłowo reagować na wydawane przez policjanta sygnały. Poniżej przedstawiamy instrukcję:

policjant kierujący ruchem

policjant kierujący ruchem

policjant kierujący ruchem

policjant kierujący ruchem

policjant kierujący ruchem

policjant kierujący ruchem

policjant kierujący ruchem

policjant kierujący ruchem

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.