Wiadomości

  • 20 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 858

[FOTO] Z seniorami o bezpieczeństwie na drodze

Tyscy policjanci odwiedzili wczoraj Oddział Terenowy WORD Katowice z siedzibą w Tychach, gdzie zaproszeni zostali seniorzy. Mundurowi przekazali im cenne informacje, które mogą wpłynąć na ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Uczestnicy mieli również okazję poćwiczyć swój refleks i zobaczyć, jak wygląda otoczenie z perspektywy nietrzeźwego kierowcy, dzięki przygotowanym alkogoglom.

Z seniorami o bezpieczeństwie na drodze - 19.04.2023 · fot. KMP Tychy


Oddział Terenowy WORD Katowice z siedzibą w Tychach aktywnie uczestniczy we wszelkich inicjatywach, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizowane spotkania skierowane są nie tylko do dzieci, które uczą się prawidłowych zachowań na drodze, ale także do seniorów, którzy chętnie i aktywnie biorą udział w takich inicjatywach.

Na wczorajszym spotkaniu z seniorami ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard” pojawili się również tyscy policjanci. Przypomnieli najważniejsze zasady wpływające na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, a tym seniorom, którzy kierują pojazdami, zwrócili uwagę na zmieniające się przepisy oraz skutki, jakie może powodować ich nieprzestrzeganie. Seniorzy mieli także okazję do spróbowania swoich sił podczas ćwiczeń sprawdzających refleks. Na przygotowanym do tego celu tzw. aparacie krzyżowym, sprawdzali szybkość swojej reakcji oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Mogli również zobaczyć, jak wygląda otoczenie oczami nierzeźwego uczestnika ruchu drogowego. Zadaniem seniorów było pokonanie toru przeszkód z założonymi alkogoglami.

Inicjatywy tego rodzaju cieszą się coraz większą popularnością. Seniorzy chętnie uczestniczą w spotkaniach, co pozwala nie tylko na zwrócenie ich uwagi na szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ale także służy ich aktywizacji. Dzięki temu są bardziej świadomi zagrożeń, na które są narażeni, ale przede wszystkim spotykają się z innymi ludźmi i aktywnie spędzają swój czas.

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.