Wiadomości

  • 20 kwietnia 2023
  • 24 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 2613

[FOTO] Sprzątanie tyskich lasów z okazji Światowego Dnia Ziemi

Już po raz trzeci z okazji Światowego Dnia Ziemi w Tychach odbyło się wspólne sprzątanie tyskich lasów pod hasłem „Wspólnie zadbajmy o naszą tyską Ziemię!”. I tak w sobotę, 22 kwietnia mieszkańcy, wolontariusze, społecznicy czy uczniowie tyskich szkół ruszyli do lasu, by pozbierać śmieci zostawiane przez nieodpowiedzialnych ludzi.

Sprzątanie świata w Tychach - 22.04.2023 · fot. archiwum prywatne Michała Kasperczyka


Akcja odbywała się w dwóch punktach bazowych, gdzie stanęły specjalne kontenery na odpady:
  • Tychy - Żwaków (stacja kolejowa)
  • Tychy - Zwierzyniec (koniec ul. Czarnej - pod lasem)


- Mimo cyklicznie prowadzonych akcji, śmieci w lasach nie brakuje. Ludzie potrafią wyrzucać dosłownie wszystko - od gabarytów, wózków, skrzynek po oleje silnikowe i części, które stanowią ogromne zagrożenie szczególnie dla zwierzyny leśnej, której w naszych lasach nie brakuje - mówi Michał Kasperczyk, radny Miasta Tychy - organizator akcji.

- W tym roku postanowiliśmy również zadbać o północną część tyskich lasów i postawiliśmy kontener na zwierzyńcu, gdzie ludzie organizują niestety dzikie wysypiska śmieci - mówi Sławomir Sobociński, radny Miasta Tychy - Prezes Inicjatywy Tyskiej.

Sprzątanie świata w Tychach - 22.04.2023
Sprzątanie świata w Tychach - 22.04.2023 · fot. archiwum prywatne Michała Kasperczyka


- Sukcesem akcji jest podnosząca się świadomość społeczeństwa szczególnie u dzieci, które chętnie wybierają się na leśne ścieżki by pomóc i zebrać choć trochę śmieci zalegających w lesie. Tym samym apelujemy, abyśmy podchodzili odpowiedzialnie do środowiska, które nas otacza i nie wyrzucali śmieci do lasu - dodaje Michał Kasperczyk.

Wiele śmieci jak szkło i plastik może mieć drugie życie, możemy segregować odpady, a nie wyrzucać je w lesie.

Sprzątanie świata w Tychach - 22.04.2023
Sprzątanie świata w Tychach - 22.04.2023 · fot. archiwum prywatne Michała Kasperczyka


W akcję zaangażowali się również tyscy radni: Barbara Konieczna, Karolina Chemicz-Pałys, Sławomir Sobociński, Grzegorz Kołodziejczyk i Michał Kasperczyk. To świadczy o tym, iż samorząd nie jest obojętny na to, co dzieje się wokół nas. Nie zabrakło także szkół: SP 22, TEB Edukacja czy Tyskiego Centrum Wolontariatu, które reprezentuje Jarosław Gracka.

Akcję sprzątania tyskich lasów zorganizowali: Agencja Promocyjno-Reklamowa NOL-TYCHY i Stowarzyszenie Inicjatywa Tyska wraz z Klubem Radnych Prezydenta Andrzeja Dziuby, Młodzieżową Radą Miasta Tychy, Tyskim Centrum Wolontariatu, Master Tychy, TEB Edukacja i Kompanią Piwowarską.

Warto dodać, iż nie była to jedyna akcja sprzątania lasów organizowana w Tychach w ten weekend.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.