Wiadomości

  • 19 kwietnia 2023
  • 24 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 6354

Jeszcze w tym roku powstanie nowy skwer w Tychach!

Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem terenu znajdującego się u zbiegu ulic Cienistej, Bema i Bałuckiego. Powstanie tam zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. Prace potrwają do połowy października.

Powstaje nowy skwer w Tychach · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Na skwerze powstaną nowe chodniki z luźno ułożonych płyt betonowych, aby nie uszczelniać terenu, w miejscach istniejących przedeptów. Po wschodniej stronie wśród drzew ułożone zostaną z kolei plastry z drewna. Układ skweru będzie nawiązywał do okolicznej architektury budynków. Powstanie tam kilka różnych stref o charakterze rekreacyjnym, m.in. ogród społeczny, wybieg dla psów czy place, które będą pełniły rolę miejsc spotkań mieszkańców. W parku pojawią się ławki, sześcienne siedziska oraz drewniane siedzisko w formie podestu o nieregularnym kształcie, a także stół piknikowy i donice.

Nie zabraknie stojaków rowerowych oraz koszy na odpady i psie odchody. Na terenie skweru zaplanowano posadzenie krzewów, będących pokarmem dla ptaków. Dla owadów pojawią się byliny oraz domki wśród rabat. Wzdłuż dwóch głównych ciągów pieszych zainstalowanych zostanie łącznie sześć lamp oświetlenia parkowego.

Prace potrwają do połowy października.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.