tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2023
  • 17 kwietnia 2023

[FOTO] Zasłabnięcie kobiety na ulicy. Interwencja świadków i służb

W sobotę, 15 kwietnia około godziny 9.00 na ul. Hlonda, w rejonie Teatru Małego, doszło do zasłabnięcia, a następnie zatrzymania krążenia u kobiety. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Funkcje życiowe udało się przywrócić również dzięki szybkiej reakcji świadków sytuacji. Niestety w poniedziałek przekazano smutne wieści - pacjentka zmarła w szpitalu.

Reklama

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Hlonda w Tychach - 15.04.2023 · fot. 112tychy.pl


Relację ze zdarzenia opublikował w sobotę portal 112tychy.pl: tuż po zasłabnięciu kobiety "z pomocą natychmiast pospieszył młody mężczyzna, który powiadomił o zdarzeniu służby ratunkowe, a następnie przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Z udzieleniem pomocy pospieszyła również kobieta. Tylko te dwie osoby zareagowały na stan zagrożenia życia" - podawał portal.

Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych wprowadzone zostały medyczne czynności ratunkowe mające na celu przywrócenie funkcji życiowych u około 57-letniej kobiety. Strażacy rozstawili parawan, który zapewnił komfort pracy ratownikom. Po kilkunastu minutach, dzięki wysiłkom osób postronnych i ratowników udało się przywrócić funkcje życiowe 57-latki. Podjęta została decyzja o natychmiastowym transporcie poszkodowanej do szpitala.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Hlonda w Tychach - 15.04.2023
Interwencja służb ratunkowych przy ul. Hlonda w Tychach - 15.04.2023 · fot. 112tychy.pl


- Osobom, które nie wahały się pospieszyć z pomocą dziękujemy za super postawę. Niestety zachowanie pozostałych osób pozostawimy bez komentarza - podkreślał portal 112tychy.pl. Działania służb na miejscu trwały około czterdziestu minut.

W poniedziałek po południu redakcja portalu 112Tychy.pl opublikowała następujące sprostowanie pierwotnej informacji:

Sprostowanie


W związku z wydarzeniami w dn. 15 kwietnia 2023r. na ul. Hlonda informujemy, że z pomocą poszkodowanej 57-letniej kobiecie pospieszyło więcej osób niż wstępnie wpisaliśmy w zamieszczonym na portalu materiale. Z informacji przekazanych telefonicznie w dn. 17 kwietnia 2023r. przez świadków tego zdarzenia wynika, że z pomocą poza 17-latkiem oraz kobietą pospieszyły również osoby będące opiekunami grupy uczniów. Osoby te zabezpieczyły miejsce zdarzenia (odsunęły grupę uczniów) powiadomiły służby ratunkowe o zaistniałej sytuacji oraz po przybyciu na miejsce ratowników medycznych przekazały istotne informacje o osobie poszkodowanej. Niestety pomimo wysiłku tych osób oraz ratowników poszkodowana kobieta zmarła w szpitalu. Rodzinie oraz znajomym kobiety składamy najszczersze kondolencje, a za podanie niepełnych informacji przepraszamy.

Redakcja portalu 112Tychy.pl


Loading...

ar, mp / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.